Na czym polega Program Partnerstwa?

Program opiera się na trzech elementach: komunikacji i budowaniu relacji między firmami, włączaniu Partnerów do działań FOB oraz edukacji i wiedzy, kluczowej dla FOB, i dla naszych Partnerów. To możliwość poznania dobrych praktyk, polskich i zagranicznych, ale też prezentowania dokonań firm na zewnątrz. Udział w Programie Partnerstwa oznacza także networking, kontakty, które umożliwiają budowanie koalicji i partnerstw, ale też poznanie środowiska CSR.

Czytaj więcej

Co zyskam przystępując do Programu Partnerstwa?

Program Partnerstwa w ciągu ostatnich 15 lat to prawie 150 spotkań, szkoleń, wydarzeń dla Partnerów, 100 wydań specjalnego newslettera, 16 publikacji, w tym 8 podręczników – rezultatów prac grup roboczych.

To również, strona internetowa z dobrymi praktykami: INTERESARIUSZE.PL, oraz infografiki i filmy promujące CSR, materiały edukacyjne, niezliczone artykuły, analizy, badania, dobre praktyki z kilkunastu edycji Raportu Dobrych praktyk FOB.

Czytaj więcej

Jak dołączyć do Programu Partnerstwa?

Program Partnerstwa skierowany jest do firm, które podobnie jak Forum Odpowiedzialnego Biznesu widzą potrzebę prowadzenia biznesu w sposób zrównoważony i odpowiedzialny.

By przystąpić do elitarnego grona Partnerów Strategicznych, kluczowe jest prowadzenie przez firmę działań z zakresu CSR – nie tylko na poziomie globalnych wytycznych i programów, ale także ich lokalnego wdrażania.

Czytaj więcej

Aktualności od partnerów

11.12.2018

Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska, Członkiem Rady Pracodawców RP

Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska, została członkiem Rady Pracodawców RP, najstarszej i największej organizacji pracodawców w Polsce. Nowa wiceprezydent przewodniczy platformie „Kierunek – Kobieta Biznesu”, która 26 października zainaugurowała swoją działalność w ramach Pracodawców RP.
10.12.2018

Opakowania leków na receptę Polpharmy bardziej czytelne i funkcjonalne dla farmaceutów i pacjentów

Dziennie w każdej polskiej aptece farmaceuci sprzedają średnio 186 opakowań leków na receptę, co miesięcznie daje 4000 sztuk.[1] Projekt opakowania leku Rx (na receptę) może mieć wpływ na komfort pracy farmaceuty ale też na ryzyko pomyłki przy wydawaniu leku aptece. Kwestia bezpieczeństwa dotyczy także pacjentów, którzy w miesiącu kupują średnio 4 opakowania leków na receptę. Na podstawie wywiadów z farmaceutami i pacjentami Polpharma, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, od września wprowadza do aptek leki Rx Grupy Polpharma w nowej szacie graficznej. Jej celem jest minimalizowanie ryzyka wydawania leków w aptece oraz zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów.
10.12.2018

Rekordowa edycja akcji „Kwiaty za elektrograty” w Castorama Polska

Castorama Polska po raz kolejny działa na rzecz kształtowania proekologicznych postaw wśród klientów oraz ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Dzięki akcji zorganizowanej wraz w firmą Auraeko, każda osoba oddająca zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny we wskazanych sklepach sieci otrzymywała w zamian sadzonki wrzosów. Tegoroczna edycja pobiła zeszłoroczny rekord. Udało się zebrać aż 169 ton elektroodpadów!
07.12.2018

Instytut Badań Nad Opakowaniami – Nestlé przyspiesza swój program zrównoważonego rozwoju

Nestlé powołuje Instytut Badań Nad Opakowaniami (ang. Nestlé Institute of Packaging Sciences). Jego celem jest praca nad stworzeniem i rozwojem funkcjonalnych, bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie opakowań produktów. To kolejny krok, jaki firma podejmuje w celu wypełnienia zobowiązania, aby do 2025 r. wprowadzić opakowania w 100% nadające się do recyklingu lub takie, które będzie można ponownie wykorzystać.
czytaj więcej

Partnerzy strategiczni

Zobacz partnerów wspierających