Archicom SA

O nas:

Od 35 lat realizujemy marzenia o własnym mieszkaniu. Swoje korzenie mamy w studiu projektowym, gdzie od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca.

Ponad 28 000 klientów doceniło nasze projekty. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń.

Jesteśmy ogólnopolskim deweloperem, który realizuje swoje inwestycje mieszkaniowe pod dwoma szyldami. Przedsięwzięcia w Warszawie, Łodzi, Krakowie oraz Poznaniu sygnowane są marką Echo Residential by Archicom natomiast we Wrocławiu brandem Archicom.

We Wrocławiu zrealizowaliśmy blisko 220 obiektów, w tym osiedle wieloetapowe Olimpia Port, Planty Racławickie z designem biofilicznym czy rewitalizowane Browary Wrocławskie. To przyjazne miejsca, gdzie można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców.

Projektowanie i realizacja od najmniejszego detalu po całe dzielnice uczy nas, że do najlepszych rozwiązań dochodzi się przez dialog i partycypację. Stąd wymieniamy się ideami i pracujemy nad rozwiązaniami z instytucjami rządowymi, magistratami, wspólnotami i radami osiedli, urbanistami, architektami, socjologami oraz deweloperami w kraju i za granicą. Na rzecz miasta i lokalnych społeczności oddajemy drogi, zrewitalizowane parki, bogatą zieleń oraz elementy sztuki. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.

Humanocentryzm i odpowiedzialność środowiskowa stanowią dla nas wartości ponadczasowe. Dlatego też od zawsze działamy zgodnie z duchem ESG, jest to wpisane w DNA organizacji. Bierzemy pełną odpowiedzialność za wszystkie realizowane przez nas projekty, gdyż mamy świadomość, że jest ona kluczowa w obszarze zrównoważonego rozwoju – szczególnie w branży deweloperskiej. Podczas projektowania naszych inwestycji patrzymy daleko w przyszłość, aby były one wartościowym elementem tkanki miejskiej nawet po wielu latach. Wierzymy przy tym, że osiedle to nie tylko budynki będące miejscem do życia, ale także przestrzeń wspierająca integrację społeczną, oddająca tożsamość danej lokalizacji oraz kształtująca prośrodowiskowe nawyki wśród mieszkańców.

Archicom jest spółką giełdową, a nasze finanse są jawne

Akcje Archicom SA są notowane na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a naszym akcjonariuszem większościowym jest Echo Investment SA. Pełną transparentność firmy zapewnia cykliczne publikowanie raportów finansowych na stronie internetowej www.archicom.pl. Spółka stawia sobie za cel osiągnięcie statusu dewelopera pierwszego wyboru, a krokiem w tym kierunku jest sfinalizowana transakcja wniesienia przez spółkę Echo Investment biznesu mieszkaniowego do spółki Archicom, która miała miejsce 1.08.2023 r.