Aktualności Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Zakończyła się XVI edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

4 grudnia 2020

Spotkanie Ambasadorów z przedstawicielami Forum Odpowiedzialnego Biznesu w październiku, zakończyło XVI edycję Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Tegoroczna edycja przeprowadzona w większości w formule online, była oparta o cztery ścieżki edukacyjne, w ramach których swoją wiedzę o społecznej odpowiedzialności biznesu pogłębiało 14 Ambasadorów i Ambasadorek CSR z 13 uczelni z całej Polski.

Akademia Leona Koźmińskiego ogłasza własne cele w zakresie zrównoważonego rozwoju

6 listopada 2020

Akademia Leona Koźmińskiego jako pierwsza uczelnia w Polsce określiła własny program dążenia do zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2030. Tym samym uczelnia wpisuje się w globalną troskę o lepsze jutro dla świata i deklaruje konkretne działania na rzecz poprawy losów ludzi, środowiska i całej planety.

What’s on Earth – CSR też dla studentów

10 sierpnia 2020

Społeczna odpowiedzialność biznesu od lat jest ważnym punktem działalności firm. Przedsiębiorstwa angażują się w działania CSR’owe, należące do wielu obszarów tematycznych, wdrażając różnorodne, ciekawe inicjatywy. Jak pracodawcy radzą sobie z polityką CSR’u w swoich firmach? To pytanie zaowocowało autorskim przedsięwzięciem “What’s on Earth” realizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Inwestor, które ma być impulsem zachęcającym do poruszania tematów dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu. Projekt został objęty patronatem Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, programu edukacyjnego realizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.