Anna Szczerbaczewicz-Korzeniowska

menedżerka projektów

Telefon: +48 669 510 483

Do zespołu Forum Odpowiedzialnego Biznesu dołączyła w styczniu 2023 r. Odpowiada za koordynację edukacyjnego programu Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Odpowiada także za działania powołanej w lipcu 2023 r. Karty Praw Dziecka w Biznesie. Jej zadaniem jest realizacja strategii komunikacji Karty Różnorodności.

Wcześniej pracowała w agencji komunikacji zintegrowanej, gdzie brała udział w projektach dla klientów z sektora publicznego oraz marek z branży FMCG i beauty. Ma także doświadczenie redakcyjne – przygotowywała newsy w portalu branżowym PRoto.pl.

W latach 2021- 2022 była ambasadorką Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Jest absolwentką studiów magisterskich na kierunku dziennikarstwo i medioznawstwo ze specjalizacją PR i marketing medialny na Wydziale Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła również z wyróżnieniem studia licencjackie na wydziale Artes Liberales.

W wolnym czasie podróżuje, czyta reportaże oraz ogląda teatralne spektakle. Interesuje się suicydologią i literaturą dziecięcą, a z zakresu ESG najbardziej zgłębia tematy związane z zaangażowaniem marek w kwestie społeczne. Do obszaru jej zainteresowań zawodowych należy też zarządzanie różnorodnością.