Aktualności

Aktualności Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

21 listopada 2023

Wystartowała jubileuszowa edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Koncepcja zrównoważonego rozwoju staje się coraz bardziej popularna, szczególnie wśród młodych osób. Do 20. jubileuszowej edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników i uczestniczek. Spośród 136 zgłoszeń wybrano 36 nowych ambasadorów i ambasadorek z 20 uczelni w całym kraju. 

12 października 2023

Otwarty program studencki z obszaru ESG – trwa nabór do 20. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

To ogólnopolski program edukacyjny z zakresu odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju przeznaczony dla studentek i studentów. Udział w programie mogą wziąć osoby studiujące dowolny kierunek. Rekrutacja trwa do 27 października.

19 kwietnia 2023

Allegro zaprosiło Ambasadorki i Ambasadorów LOB do Poznania, aby mówić o ładzie korporacyjnym

Kolejne spotkanie Ligi Odpowiedzialnego Biznesu odbyło się w weekend 25-26.03 w siedzibie Allegro w Poznaniu. Podczas zjazdu członkowie mieli okazję poznać odpowiedzialne praktyki biznesowe firmy oraz wdrożone przez nią rozwiązania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu (CSR) w zakresie Ładu korporacyjnego (Governance).

23 marca 2023

Znamy laureatów i laureatki Konkursu wiedzy o CSR i ESG 2022/2023

17 marca 2023 r. w formie spotkania online odbył się finał 10. edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR i ESG. Dwie finalistki i dwóch finalistów przedstawiło prezentację na jeden z zaproponowanych wcześniej tematów. W składzie jury konkursu znalazły się przedstawicielki: biznesu, środowiska akademickiego oraz trzeciego sektora.

14 marca 2023

Środowisko tematem trzeciego zjazdu 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

W dniach 4-5 marca 2023 r. odbył się trzeci Zjazd Ambasadorek i Ambasadorów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Wydarzenie było organizowane w ramach ścieżki edukacyjnej „E”. Studentki i studenci z całej Polski gościli w siedzibie Stena Recycling w Warszawie.

16 lutego 2023

Stena way w zarządzaniu zrównoważonym rozwojem w Grupie Stena Metall – ostatni wykład cyklu LOB Extra

Jak w praktyce wygląda zarządzanie odpadami niebezpiecznymi, czym są regranulaty i na czym polega recykling baterii? To tematy, które ekspertki i eksperci Stena Recycling, opiekuna ścieżki “E” 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, poruszą podczas serii webinarów dla studentek i studentów. Pierwsze spotkanie już 7 lutego, w najbliższy wtorek. Obowiązuje rejestracja.

9 lutego 2023

Drugi webinar z cyklu LOB Extra już 14 lutego!

Tematem webinaru będzie Recykling baterii i świat czarnej masy. O potencjale, jaki można znaleźć w bateriach opowie Łukasz Sawczuk, specjalista inżynier elektryk w Stena Recycling.

8 lutego 2023

Drugi zjazd 19. Ligi Odpowiedzialnego Biznesu w siedzibie ERGO Hestii w Sopocie

W weekend 21-22 stycznia 2023 r. w ramach ścieżki edukacyjnej „S” miał miejsce drugi zjazd Ambasadorów i Ambasadorek Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Spotkania, w których uczestniczyli studenci i studentki z całej Polski, odbyły się w siedzibie ERGO Hestii w Sopocie. Hasło…

2 lutego 2023

LOB Extra. Webinary dla ambasadorów i ambasadorek LOB zainteresowanych gospodarką obiegu zamkniętego

Jak w praktyce wygląda zarządzanie odpadami niebezpiecznymi, czym są regranulaty i na czym polega recykling baterii? To tematy, które ekspertki i eksperci Stena Recycling, opiekuna ścieżki “E” 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego, poruszą podczas serii webinarów dla studentek i studentów. Pierwsze spotkanie już 7 lutego, w najbliższy wtorek. Obowiązuje rejestracja.

5 grudnia 2022

Zjazd inauguracyjny 19. Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

W dniach 26-27 listopada br. odbył się zjazd inaugurujący 19. edycję Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Ambasadorzy i ambasadorki CSR i ESG z różnych stron Polski zjechali się do Warszawy, aby poprzez warsztaty i dyskusje poszerzyć swoją wiedzę o zrównoważonym rozwoju. 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc