Aktualności

Aktualności Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

24 maja 2024

V Zjazd Ligi Odpowiedzialnego Biznesu: Zrównoważone Finanse

W dniach 18-19 maja odbył się V, ostatni zjazd Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, który poświęcony był tematyce zrównoważonych finansów. Spotkanie miało miejsce w siedzibie głównego partnera merytorycznego LOB – Banku BNP Paribas.

22 maja 2024

Spotkanie z okazji 20-lecia Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

18 maja 2024 w siedzibie BNP Paribas w Warszawie odbyło się spotkanie z okazji 20. urodzin programu Liga Odpowiedzialnego Biznesu – inicjatywy edukacyjnej FOB, która jest pierwszym darmowym programem w Polsce, skierowanym do studentów i studentek z całego kraju, poświęconym odpowiedzialnemu biznesowi i zrównoważonemu rozwojowi.

30 kwietnia 2024

Liga Odpowiedzialnego Biznesu kończy 20 lat!

Z okazji obchodów 20-lecia Ligi 18 maja odbędzie się spotkanie dla alumnów i alumnek programu, wszystkich dotychczasowych partnerów, koordynatorów i koordynatorekek oraz osób, które angażowały się w rozwój projektu.

18 kwietnia 2024

Kolejny zjazd Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – co kryje się pod literą G w ESG?

W miniony weekend, w dniach 13-14 kwietnia odbył się kolejny zjazd programu ambasadorskiego FOB – Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Studenci i studentki z całej Polski spotkali się w siedzibie EY Academy of Business, aby poruszyć kwestie raportowania ładu korporacyjnego, biorąc na tapet literkę G z ESG. 

27 marca 2024

Ambasadorzy LOB z wizytą w ERGO Hestii. Tematem 3. zjazdu obszar społeczny

W dniach 23-24 marca 2024 roku w Sopocie odbył się trzeci zjazd Ambasadorek i Ambasadorów 20. Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Studenci i studentki z całej Polski przyjechali do sopockiej siedziby ERGO Hestii, by uczestniczyć w s prelekcjach i warsztatach dotyczących obszaru społecznego.

15 marca 2024

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o ESG rozstrzygnięty

25 marca 2024 roku odbył się finał 12. edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o ESG. Pięć finalistek przedstawił prezentacje na jeden z zaproponowanych wcześniej tematów.

5 lutego 2024

Jak zostać rzecznikiem sprawy, w którą wierzysz? Spotkanie online z Pauliną Górską

15 lutego 2024 r. w ramach 20 edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu odbędzie się specjalne wydarzenie skierowane szczególnie do studentów_ek i licealistów_ek z całego kraju  zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju.

23 stycznia 2024

Drugi zjazd 20. edycji LOB w Krakowie pod znakiem „E”

20-21 stycznia 2024 r. w Krakowie odbył się drugi Zjazd Ambasadorek i Ambasadorów 20. Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. To były dwa dni poświęcone obszarowi „E” – czyli środowisku naturalnemu. Studentki i studenci z całej Polski gościli w siedzibie InPost, która jak się okazało – była doskonałym miejscem do dyskusji w tym temacie. Ale nie tylko… Poruszyliśmy wiele tematów związanych z odpowiedzialnym biznesem i zrównoważonym rozwojem.

4 grudnia 2023

Trwa I etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o ESG

4 grudnia 2023 roku wystartował Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o ESG, organizowany w ramach 20. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Konkurs skierowany jest do uczniów i uczennic szkół średnich oraz studentów i studentek z całej Polski. Inicjatywa ma na celu sprawdzenie swojej wiedzy o zrównoważonym rozwoju. Wypełnione online testy w ramach pierwszego etapu można przesyłać do 22 grudnia. 

21 listopada 2023

Wystartowała jubileuszowa edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Koncepcja zrównoważonego rozwoju staje się coraz bardziej popularna, szczególnie wśród młodych osób. Do 20. jubileuszowej edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu zgłosiła się rekordowa liczba uczestników i uczestniczek. Spośród 136 zgłoszeń wybrano 36 nowych ambasadorów i ambasadorek z 20 uczelni w całym kraju. 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc