Artykuły eksperckie

14 listopada 2022

Webinarium: Wypalenie w wolontariacie – co powinien wiedzieć koordynator wolontariatu?

Webinarium z dnia 2022-11-09 „Wypalenie w wolontariacie – co powinien wiedzieć koordynator wolontariatu?”

21 października 2022

Zarządzanie różnorodnością w czasach kryzysów – refleksje i rekomendacje

Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Weryfikacja prowadzona w badaniu Diversity IN Check to narzędzie bardzo pomocne w tym, by z poziomu deklaracji przejść do wdrożenia konkretnej strategii działania i – przede wszystkim – by badać, czy w naszej organizacji mamy procedury i działania budujące wśród pracowników poczucie bezpieczeństwa.

21 października 2022

Wolontariat w szkole – ściągawka od czego zacząć

Karol Krzyczkowski

Przysłowie mówi: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Jeśli więc chcemy mieć aktywne społecznie i obywatelsko społeczeństwo, to musimy w nie inwestować już na etapie szkoły.

21 października 2022

Fundacje charytatywne działające przy korporacjach – benchmarking najlepszych praktyk i wymiana doświadczeń

Nagranie ze spotkania on-line „Fundacje charytatywne działające przy korporacjach – benchmarking najlepszych praktyk i wymiana doświadczeń”, które odbyło się 8 września 2022r z inicjatywy Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej.

12 października 2022

Mężczyzna jako opcja domyślna

Marcin Milczarski

Minął miesiąc od pogrzebu królowej Elżbiety II, postaci już za życia ikonicznej. W ostatnim czasie powiedziano o niej wiele: o trwałości, jaką zapewniała monarchii, o szacunku, którym się cieszyła, o służbie państwu czy najdłuższym panowaniu na brytyjskim tronie. Mnie historia Elżbiety II kieruje jednak na inne tory, bo znalezienie takich lub choć podobnych kobiet w historii wcale nie jest proste.

28 września 2022

ESG to nowszy model CSR

Leszek Stefaniak

„Definicje, skróty i określenia ewoluowały, ale idea jest wciąż ta sama. Przygotowywane wcześniej strategie CSR zawierały nie tylko elementy społecznego zaangażowania firmy. Jednak dzisiaj temat ESG zrobił się gorący, głównie przez unijne regulacje, które obejmą znaczną liczbę firm”. Z Leszkiem Stefaniakiem, menedżerem projektów w Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozmawiała Grażyna Kuryłło.

27 września 2022

Webinarium: „Karta Zasad Wolontariatu Pracowniczego” i „Karta Etyczna Wolontariusza” – czym są jak działają oddolne regulacje wolontariatu

Webinarium z dnia 2022-09-27 „Karta Zasad Wolontariatu Pracowniczego” i „Karta Etyczna Wolontariusza” – czym są jak działają oddolne regulacje wolontariatu

6 września 2022

Wolontariat pracowniczy ma twarz kobiety

Karol Krzyczkowski

Jeśli chcemy wykorzystać potencjał nie tylko pracowniczek, ale także pracowników, i wciągnąć ich w akcje, to potrzebujemy modeli, które przełamują stereotypy szeroko pojmowanych działań społecznych jako praktyk związanych z konkretną płcią. Będzie to z pożytkiem dla pracodawców.

31 sierpnia 2022

Strategia dekarbonizacji jako skuteczne narzędzie walki o klimat

Irena Pichola

Rosnące oczekiwania osób tworzących regulacje, inwestorów i konsumentów związane z podejmowaniem działań w kierunku zatrzymania zmian klimatu rewolucjonizują warunki funkcjonowania firm i instytucji publicznych. Dla podmiotów, które podejmują konkretne zobowiązania na rzecz dekarbonizacji, jest to szansa na rozwój; natomiast zwlekający z decyzjami ryzykują utratę części klientów i narażają się na wzrost kosztów wynikający z wolnego tempa dostosowywania się do zmieniających się regulacji.

25 sierpnia 2022

Bez transparentności nie ma odpowiedzialności

Ewa Jastrzębska

Według normy ISO 26000 społeczna odpowiedzialność organizacji jest „zapewniana przez przejrzyste postępowanie”. Przejrzystość to także jedna z siedmiu zasad społecznej odpowiedzialności wskazanych przez tę normę, rozumiana jako „jawność decyzji i działań oraz gotowość ich komunikowania w jasny, precyzyjny, uczciwy i kompletny sposób”. Raportowanie danych pozafinansowych, najczęściej kojarzone z byciem transparentnym, to zatem tylko jeden z aspektów społecznej odpowiedzialności każdej firmy.

Typ artykułu

Obszar tematyczny