Aktualności

Informacje z zakresu ESG od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

12 kwietnia 2024

Carrefour włącza się w kampanię społeczną UOKiK o bezpiecznym inwestowaniu

Carrefour Polska dołącza do ogólnopolskiej kampanii Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów “Inwestujesz? Daj sobie czas. Sprawdzaj, czytaj, pytaj!”. Celem akcji jest ostrzeżenie Polaków przed fałszywymi inwestycjami.

12 kwietnia 2024

Kaufland zachęca klientów do wspólnej akcji sadzenia drzew

Kaufland zainicjował kolejną proekologiczną akcję, którą przeprowadzi wspólnie z Fundacją Aeris Futuro. Inicjatywę będą mogli wspierać sami klienci, aktywując dedykowany kupon Kaufland Card. Za każdą aktywację o wartości 500 pkt. Kaufland wraz z Fundacją posadzi drzewo. 

11 kwietnia 2024

Dyrektorka marketingu Henkel Ambasadorką Różowego Patrolu

Do grona ambasadorek projektu „Różowy Patrol powered by Gliss” dołączyła Aleksandra Gawlas-Wilińska z firmy Henkel. Szkolenie, które przeszła uprawnia ją do organizowania spotkań i warsztatów promujących profilaktykę raka piersi. 

10 kwietnia 2024

Kampania społeczna Kompanii Piwowarskiej nagrodzona w konkursie ECU Sustainability Awards

Kompania Piwowarska i Fundacja „Dom w Łodzi” już po raz czwarty zrealizowały kampanię społeczną FASOFF, szerzącą świadomość na temat alkoholowego zespołu płodowego. Tym razem pod hasłem: „Będę TATĄ! – nie piję razem z nią”. Kampania otrzymała nagrodę ECU Sustainability Award przyznawaną podczas European Circular Retail Congress.

10 kwietnia 2024

Wysyp regulacji prawnych dla nieruchomości

Do tej pory Komisja Europejska koncentrowała swoje wysiłki na tworzeniu regulacji dla największych światowych emitentów – przemysłu i energetyki. W 2023 roku UE przesunęła punkt ciężkości na sektor nieruchomości. To właśnie zeszły rok obfitował w prawdziwy wysyp wymogów wobec tego rynku.

10 kwietnia 2024

Fundacja Cemex świętuje 15. Urodziny

Prawie sześćset – tyle grantów przyznała od początku swojego istnienia Fundacja Cemex „Budujemy Przyszłość”. Finansowe wsparcie akcji wolontariatu pracowniczego oraz projektów prowadzonych przez lokalne instytucje to tylko część działań organizacji. Obecnie Fundacja koncentruje się na przedsięwzięciach związanych z ekologią, wspierając tym samym Cemex w realizacji strategii „Future in Action”.

8 kwietnia 2024

Dobiega końca III edycja programu Solve for Tomorrow

Laureaci kolejnej edycji Solve for Tomorrow zostaną wyłonieni podczas finałowych prezentacji projektów na Demo Day. O miejsce na podium lub wyróżnienie zawalczy 12 zespołów. Drużyna z największą liczbą głosów otrzyma „Nagrodę Publiczności”.

4 kwietnia 2024

Archicom opublikował kolejny raport ESG

Odpowiedzialność społeczna i środowiskowa jest głęboko zakorzeniona w DNA marki Archicom. Deweloper podsumował swoje zaangażowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju, publikując Raport Zrównoważonego Rozwoju za 2023 r.

4 kwietnia 2024

Cemex na rzecz zrównoważonego budownictwa

Cemex wprowadził na rynek kolejny produkt dla zrównoważonego budownictwa. Mowa o betonie z kruszywami z recyklingu. Poszerzenie portfolio zrównoważonych produktów wpisuje się w globalną strategię Cemex „Future in Action”, której celem jest ograniczanie zmian klimatu.

4 kwietnia 2024

Twoja droga do Wolontariatu – poradnik Fundacji ORLEN

Z początkiem 2024 r. roku minęło pięć lat odkąd Fundacja ORLEN rozpoczęła rozwijanie Programu Wolontariatu Pracowniczego w Grupie ORLEN. Licznik naszych wolontariackich akcji imponuje. Tylko w ubiegłym roku przeprowadziliśmy ich blisko 200. Zaangażowało się w nie niemal 3,2 tys. wolontariuszy,…

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc