Aktualności

Informacje z zakresu ESG od firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu

25 września 2023

Złoty Laur Konsumenta dla Cemex Polska

Cemex Polska otrzymał Złoty Laur Konsumenta. Firma zajęła 1. miejsce w kategorii „Ekologiczne strategie w biznesie”. Głosujący docenili rozwijaną przez Cemex markę Vertua, obejmującą portfolio produktów niskoemisyjnych. Organizatorem konkursu jest redakcja „Stron Biznesu” i „Stron Rynku”.

25 września 2023

Credit Agricole przyjazny osobom z niepełnosprawnością słuchu

Bank Credit Agricole wychodzi naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnością narządu słuchu. Osoby te coraz chętniej zakładają Konto dla Ciebie i w pełni korzystają ze wszystkich jego korzyści.

25 września 2023

Bank BNP Paribas przyznał organizacjom pozarządowym 50 grantów o łącznej wartości 300 tys. zł

Bank BNP Paribas przekazał lokalnym organizacjom pozarządowym 300 000 zł w tegorocznej edycji Programu Grantów Lokalnych. Już po raz 13. wsparcie ze strony banku przyczyni się do tworzenia pozytywnych zmian w lokalnych społecznościach, umożliwiając realizację istotnych działań.

25 września 2023

Nowa inicjatywa Carrefour w obszarze gospodarki cyrkularnej

Od 25 września w ponad 50 sklepach Carrefour w Polsce będzie można oddać używane ubrania i w zamian otrzymać rabat na zakupy w dziale tekstylnym. Zbiórka realizowana jest we współpracy z firmą Ubrania Do Oddania. Każdy kilogram zebranej odzieży to aż 6241 litrów zaoszczędzonej wody i prawie 13 kilogramów zredukowanej emisji CO2. 

21 września 2023

Kaufland podpowiada jak nie marnować żywności w kampanii edukacyjnej „Marnowanie? Nie mam w planie!”

Szacuje się, że kraje członkowskie Unii Europejskiej marnują średnio 153 mln ton żywności rocznie. Aby skutecznie ograniczać skalę tego zjawiska, konieczne są konsekwentne działania edukacyjne. Sieć Kaufland prezentuje niezmienne zaangażowanie w tym obszarze, realizując kolejną odsłonę kampanii pod hasłem „Marnowanie? Nie mam w planie!”.

21 września 2023

W ramach programu NaprawiaMy z Veolią powstaną kolejne kawiarenki naprawcze

StarterPack kierowany jest do organizacji i aktywistów zero-waste. Realizowany jest w ramach czwartej edycji programu NaprawiaMy z Veolią. W programie działa już w sumie 7 Kawiarenek Naprawczych w Łodzi i w Poznaniu. Łącznie, od początku istnienia programu, w programie wzięło udział 18 tak zwanych repair cafés. 

21 września 2023

ponad 5500 produktów od lokalnego rolnika lub producenta w Carrefour

Już ponad 5500 produktów w sklepach Carrefour Polska dostarczanych jest bezpośrednio przez lokalnych rolników lub producentów żywności, zlokalizowanych nie dalej niż 50 km od sklepu. Od początku 2023 roku liczba takich lokalnych dostawców wzrosła w sieci o 15%. 

20 września 2023

Carrefour rozszerza program Karty Seniora

Carrefour od ponad 10 lat oferuje swoim klientom stały rabat z Kartą Seniora. Sieć rozszerzyła dotychczasowe zasady promocji, dzięki czemu klienci posiadający Kartę, mogą korzystać ze zniżki do -10% już nie tylko we wtorki, a także w każdy czwartek. Od początku trwania programu rabatowego Carrefour skorzystało już ponad 4 miliony seniorów.

20 września 2023

Ewolucja kompetencji nie omija sektora finansów. Bank BNP Paribas stawia na umiejętności technologiczne

Według Raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego, aż 90% firm ma trudności w znalezieniu osób o odpowiednich kompetencjach, dotyczy to również sektora finansowego. Eksperci Banku BNP Paribas podkreślają znaczenie określonych umiejętności w branży oraz prezentują realizowany w ramach strategii IT@Scale program „I can do IT”.

20 września 2023

Future w ING – nowe konto wspierające zrównoważony rozwój

ING wprowadził Konto Future do oferty dla klientów indywidualnych. Za każdy taki rachunek Bank będzie przekazywał 10 zł każdego miesiąca na projekt wspierający zrównoważony rozwój. To element realizowanej przez bank strategii ESG „Przyszłość to nasza wspólna odpowiedzialność”.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc