Walstead Central Europe

Firma Walstead Central Europe, należąca do Walstead Group, jest wiodącym dostawcą usług komunikacyjnych w Europie, posiadającym głęboką wiedzę z zakresu druku i dziedzin związanych z drukowaniem, który działa na rynku od ponad 26 lat.

Jesteśmy liderem rynku obsługującym wydawców czasopism, katalogów, producentów i dystrybutorów towarów. Ponadto oferujemy szeroką gamę rozwiązań w zakresie marketingu sklepowego / punktów sprzedaży (POS) dla lokalnych i globalnych firm detalicznych.

Oferujemy naszym Klientom dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie mediów cyfrowych i drukowanych, a także wiedzy i doświadczenia w projektowaniu, produkcji i dostarczaniu komunikacji na wielu rynkach.

Posiadamy 3 zakłady i technologie druku, które pozwalają nam produkować materiały drukowane o różnej wielkości, objętości i złożoności.

Nasze lokalizacje w Polsce:

  • Walstead Kraków Podgórze
  • Walstead Kraków Nowa Huta
  • Walstead Starachowice

Fokusując się na dostarczaniu naszym Klientom niepowtarzalnej wartości, tworzymy rozwiązania innowacyjne, wykraczające poza dotychczasowe dostępne na rynku. Udaje nam się to m.in. dzięki realizacji we współpracy z szerokimi i interdyscyplinarnymi zespołami badawczymi projektów badawczo-rozwojowych dofinansowywanych przez Fundusze Unii Europejskiej, m.in.:

1)      Platforma zintegrowanego zarządzania, planowania i sterowania procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie produkcyjnym z wykorzystaniem cyber-fizycznych systemów

2)      Opracowanie innowacyjnego i prośrodowiskowego standu reklamowego

Więcej informacji na temat realizowanych przez Walstead projektów unijnych: https://www.walstead-ce.com/en/home/eufunds/

Społeczna odpowiedzialność biznesu i prowadzenie biznesu w sposób zrównoważony jest integralną częścią naszej strategii biznesowej. Na co dzień realizujemy swoje szeroko rozumiane zobowiązania w ramach powyższej strategii kierując się tym, że odpowiadamy nie tylko za „tu i teraz”, ale również za przyszłe pokolenia. Społeczną odpowiedzialność traktujemy priorytetowo, włączając w to tak ważne dla firmy produkcyjnej aspekty środowiskowe, jak również aspekty obecnego jak i przyszłego szeroko rozumianego bezpieczeństwa naszego społeczeństwa z włączeniem aspektów ekonomicznych.