InPost

Grupa InPost jest wiodącym europejskim partnerem e-commerce, który świadczy usługi automatycznego dostarczania paczek (APM), usługi dostawy od drzwi do drzwi, usługi nadawania i odbierania przesyłek w wyznaczonych punktach (PUDO) i kompleksowe rozwiązanie logistyczne dla sprzedawców e-commerce (fullfilment). InPost rozwija również nowe usługi, czerpiąc z bogatego doświadczenia w e-commerce, innowacyjnego know-how oraz wykorzystując silną i rozpoznawalną markę InPost.

InPost jest niekwestionowanym liderem w Polsce,  współpracuje z  ponad 90 000 handlowców, dostarczając rekordową liczbę blisko 745 mln paczek w 2022 roku. W Polsce ma prawie 17 mln lojalnych klientów, co stanowi ponad połowę wszystkich dorosłych Polaków. Ambicją  InPost jest wykorzystanie tego sukcesu do skalowania działalności poza Polskę na rynkach europejskich.

Historia InPost rozpoczęła się w roku 1999, kiedy to  Rafał Brzoska założył  Integer.pl, spółkę zajmującą się kolportażem ulotek. Przełomowym dla działalności firmy okazał się rok 2006 i powołanie spółki InPost. Rewolucją okazało się wprowadzenie na rynek w 2009 roku innowacyjnego urządzenia Paczkomat®. Siłą automatów Paczkomat® jest przede wszystkim szybkość i wygoda działania. Maszyny zlokalizowane są w bliskim sąsiedztwie osiedli oraz sklepów i czynne są 24/7, dzięki czemu możemy łatwo odbierać paczki podczas wieczornego spaceru z psem lub przy okazji załatwiania innych spraw. Istotnym atutem automatów Paczkomat® jest również szybkość działania: aż 98% przesyłek trafia do odbiorców już następnego dnia! Nieodłącznym elementem idei automatów Paczkomat® jest dobro naszej planety, Dostarczenie przesyłki do maszyny, zamiast do drzwi odbiorców, przyczynia się do zmniejszenia liczby korków, a co za tym idzie, do ograniczenia emisji spalin. Kurier jest w stanie w tym samym czasie dostarczyć nawet aż dziesięciokrotnie więcej paczek!! Dzięki nowatorskiemu i intuicyjnemu rozwiązaniu Paczkomat® zrewolucjonizował rynek logistyczny w Polsce, a wygoda i innowacyjność sprawiła, że urządzenia Paczkomat® stały się niekwestionowanym hitem na rynku e-commerce.

W 2021 firma weszła na giełdę Euronext w Amsterdamie. W tym samym roku miało miejsce przejęcie francuskiego lidera rynku Mondial Relay w 2021 roku, co było przełomowym krokiem dla międzynarodowej ekspansji. W 2022 roku InPost ponad dwukrotnie zwiększył liczbę paczek dostarczanych za pośrednictwem  międzynarodowych firm. InPost poza Polską działa na ośmiu rynkach europejskich – we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Beligii, Holandii i Luksemburgu. W 2022 roku rynki międzynarodowe odpowiadały już za jedną trzecią wolumenów Grupy i ponad 40% przychodów.

InPost od lat podejmuje kluczowe działania w wielu ważnych obszarach społeczno-środowiskowych, a jej zrównoważony model biznesowy napędza zmiany w logistyce, co doceniają zarówno klienci jak i partnerzy biznesowi. Grupa wspiera aktywność zawodową kobiet, osiągniecia sportowców, wdraża rozwiązania ograniczające emisję CO2, poprawia efektywność logistyczną.

Aby zapewnić strukturę ramową dla wszystkich działań i określić jasne cele na przyszłość InPost wdrożyła kompleksową strategię zrównoważonego rozwoju.  Strategia ESG Grupy InPost stanowi integralne uzupełnienie  strategii biznesowej, a jednocześnie wkład w realizację globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs) wyznaczonych przez ONZ w Agendzie 2030. Strategia ta jest oparta na trzech filarach, które są kluczowe dla firmy zarówno z perspektywy  działalności jak i rzeczywistego wpływu na środowisko. Podstawą strategii są klienci, planeta i szeroko pojęci partnerzy, a zobowiązania podjęte w jej ramach odpowiadają na wyzwania i potrzeby, które są kluczowe dla każdej z tych grup interesariuszy. Zobowiązania, które wyróżniają InPost nie tylko w Polsce, ale również na świecie, to ambitna ścieżka dekarbonizacji do 2040 roku. Wszystkie zobowiązania łączą się z sobą, co gwarantuje stabilny i zrównoważony wzrost. Kompleksowość strategii sprawia, że jest ona kluczowym narzędziem wzmacniającym integrację Grupy InPost na wszystkich rynkach, na których działa.

Więcej informacji na stronach: inpost.pl/ i inpost.eu/