Respect Energy

Jesteśmy firmą energetyczna, która jako pierwszy w Polsce sprzedawca zaoferowała swoim klientom w 100% zielony miks energetyczny – energię pochodzącą z odnawialnych źródeł takich jak: energia wiatrowa, energia słoneczna, biogaz i energia wodna. Nasz model biznesowy zorientowany jest na troskę o środowisko. W tej sprawie nie idziemy na kompromis. Energię dostarczamy do każdego, kto uważa, że warto dbać o środowisko naturalne i zmniejszać negatywny wpływ na świat, w którym żyjemy. Działamy tu i teraz, metodą małych kroków.

Inwestujemy w infrastrukturę służącą do wytwarzania zielonej energii, głównie w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. W naszym portfolio mamy największą w Europie Środkowo-Wschodniej farmę fotowoltaiczną Zwartowo oraz farmy wiatrowe zlokalizowane w Wicku, Jędrzychowicach i Zgorzelcu. Poszerzamy portfolio odnawialnych źródeł energii i rozbudowujemy ofertę dla klientów. W ramach prac nad nowymi inwestycjami powołaliśmy zespoły zajmujące się nadzorem przyrodniczym, dendrologicznym oraz archeologicznym. Organizacja CICERO Shades of Green przyznała inwestycjom Respect Energy najwyższą notę „dark green”.

Nasz zespół składa z ponad 250 ekspertów, którzy solidarnie współpracują na rzecz redukcji śladu węglowego. Są to doświadczeni specjaliści, praktycy, a przede wszystkim – osoby pełne pasji i zaangażowania w promowaniu całkowicie ekologicznych źródeł energii. Ich wysiłki przynoszą wymierne zmiany dla kondycji naszej planety i całego środowiska naturalnego. Z pewnością do największych osiągnięć całego zespołu Respect Energy możemy zaliczyć m.in. odkup przez spółkę zielonej energii od ponad 600 Wytwórców, sprzedaż do ponad 15 000 Klientów, czy redukowanie śladu węglowego. Postawiliśmy sobie ambitne cele. Do 2050 roku zamierzamy ograniczy emisję CO2 o 5 mln ton.

Szczegółowe informacje na https://respect.energy/ lub https://respect.energy/esg/