Grupa ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to lider branży ubezpieczeniowej w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Od wielu lat z powodzeniem łączymy biznes z zaangażowaniem na rzecz zrównoważonego rozwoju. Konsekwentnie wspieramy działania mające na celu ochronę środowiska wprowadzając zmiany wewnątrz firmy i w jej otoczeniu. Do flagowych projektów trzeba zaliczyć promocję dojazdów do pracy rowerem, komunikacją miejską, carpooling oraz wideokonferencje zamiast spotkań.

Dodatkowo likwidatorzy mobilni ERGO Hestii wykorzystują flotę samochodów hybrydowych. Od 4 lat fundujemy nagrodę EKO HESTIA SPA, która honoruje najbardziej proekologiczne projekty wdrożone w polskich uzdrowiskach. W pobliżu naszej siedziby głównej powstał Park Hestii oraz firmowa pasieka z 300 tysiącami pszczół. We współpracy z marką Kross uruchomiliśmy projekt środowiskowy „Rower na zawsze”, w ramach którego zamiast samochodu zastępczego na czas naprawy oferujemy rower na własność.

Jesteśmy aktywnym mecenasem kultury. Przy wsparciu naszej Fundacji Sztuki od ponad 18 lat organizujemy prestiżowy konkurs dla młodych polskich artystów – Artystyczna Podróż Hestii. Jesteśmy partnerem strategicznym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz patronem przyznawanej od 2001 roku Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera, która honoruje wybitnych intelektualistów i działaczy społecznych. Poprzez Fundację Integralia tworzymy warunki zawodowego startu dla ambitnych osób z niepełnosprawnościami. We współpracy z Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym jesteśmy prekursorem kompleksowej rehabilitacji medycznej, społecznej i zawodowej dla osób ciężko poszkodowanych w wypadkach. W samym 2018 roku szeroko zakrojoną pomoc otrzymały 223 osoby poszkodowane, które już wróciły do samodzielności, albo są w trakcie rehabilitacji. Stawiamy także na rozwój sportu wspierając wychowanie młodzieży w Sopockim Klubie Żeglarskim SKŻ ERGO Hestia Sopot. Jesteśmy sponsorem tytularnym ERGO ARENY, największej hali sportowo–widowiskowej na Pomorzu. W firmie prężnie działa pracownicza grupa wolontariacka – Hestyjne Centrum Wolontariatu.

Więcej na stronie: www.ergohestia.pl/zrownowazony-rozwoj/

Biznes

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeń. Od niemal 30 lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Rocznie zapewnia ochronę zarówno ponad 3 milionom klientów indywidualnych jak też kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw. Grupę tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku i rozwinęło się do największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem Spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO Versicherungsgruppe AG, należący do największego reasekuratora, Munich Re. Prezesem Grupy ERGO Hestia od początku jej funkcjonowania jest Piotr Maria Śliwicki.