Chiesi Poland

Grupa Chiesi, jeden z liczących się na świecie producentów nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań leczniczych, koncentruje się na kilku obszarach terapeutycznych obejmujących przede wszystkim choroby układu oddechowego ze specjalizacją w leczeniu astmy i POChP, neonatologię, transplantologię i choroby rzadkie.

Firma, w trosce o poprawę jakości życia chorych przywiązuje szczególną uwagę do badań i rozwoju technologii, których celem jest tworzenie skutecznych, bezpiecznych oraz wygodnych w użyciu produktów leczniczych. Posiada 4 własne ośrodki badań i rozwoju we Włoszech, Francji, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii zatrudniające międzynarodowy zespół ponad 300 naukowców.

Firma posiada niemal 30 przedstawicielstw na świecie i jest obecna w prawie 70 krajach. Produkty firmy są wytwarzane w 3 zakładach produkcyjnych – w Parmie we Włoszech, w Blois-La Chaussée we Francji oraz w Santana de Parnaiba w Brazylii.

Historia i działalność Grupy są ściśle związane z włoską firmą Chiesi Farmaceutici S.p.A., której dynamiczny rozwój trwa od przeszło 80 lat.

W ofercie dostępnej na polskim rynku znajdują się między innymi leki wziewne w postaci aerozoli, stosowane w leczeniu astmy oraz POChP. Chiesi Pharmaceuticals oferuje w Polsce także produkty szpitalne stosowane w neonatologii oraz nowoczesne leki z obszaru transplantologii oraz chorób rzadkich.

Więcej na stronie partnera