CCC

Grupa CCC jest jedną z największych europejskich spółek w segmencie obuwia. Grupa zatrudnia ponad 13 000 pracowników, posiada ok. 90 platform e-commerce i 950 sklepów w 28 krajach pod markami CCC, eobuwie.pl, Modivo i DeeZee. Od maja 2021 r. Spółka poprzez sieć sklepów HalfPrice rozwija sprzedaż również w segmencie off-price. Grupa CCC jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2004 roku.

Zrównoważony rozwój to ważny aspekt działalności Grupy CCC i jeden z filarów strategii biznesowej „GO.25 Everything fashion. Omnichannel platform”. Organizacja prowadzi operacje i rozwija się będąc odpowiedzialną wobec klientów, pracowników, społeczeństwa i środowiska.

Od wielu lat Grupa CCC sukcesywnie rozwija swoje zrównoważone kolekcje – obecnie pod nazwą weCare, ogranicza ślad węglowy, ogranicza wpływ na środowisko naturalne w całym łańcuch wartości oraz dba o inkluzywne środowisko pracy.

Grupa CCC jest aktywnym członkiem wielu globalnych inicjatyw na rzecz środowiska i klimatu, m.in. UN Climate Change Fashion Industry Charter for Climate Action, Zero Discharge of Hazardous Chemicals czy UN Global Compact.

Potwierdzeniem skuteczności i efektywności działań firmy na rzecz zrównoważonego biznesu są zdobyte przez Grupę CCC nagrody i wysokie oceny w prestiżowych niezależnych ratingach ESG. Grupa CCC otrzymała m.in ocenę ,,A” w rankingu MSCI, która stawia ją w jednym rzędzie ze światowymi liderami zrównoważonego rozwoju. Jako pierwsza firma z Polski Grupa CCC została także uwzględniona w ratingu Circulytics oceniającym zaangażowanie i efektywność spółek w dążeniach do bardziej cyrkularnego modelu biznesowego.

Więcej informacji na stronie: https://corporate.ccc.eu/zrownowazony-rozwoj