CCC

CCC S.A. jest największą i zarazem najszybciej rozwijającą się detaliczną spółką obuwniczą
w Europie Środkowej oraz jednym z największych producentów obuwia w Europie.
Grupa CCC posiada blisko 1200 salonów i zatrudnia ok. 15 000 pracowników. Obecnie sprzedaż prowadzona jest w 27 krajach.
Pozycja rynkowa:
Głównym rynkiem Grupy CCC jest szeroko rozumiany środkowy segment klienta. Pod względem liczby punktów handlowych w Polsce, CCC prawie dwukrotnie przewyższa zasięg największych konkurentów.
Poza rynkiem polskim, Grupa Kapitałowa CCC prowadzi swoją działalność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej tj. w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Słowenii, w Bułgarii,
w Chorwacji oraz w Rumunii; w Europie Zachodniej tj. na terenie Niemiec (Reno), Austrii, Szwajcarii oraz w pozostałych krajach – Rosji, Serbii, Ukrainie, Łotwie, Litwie, Estonii, Mołdawii, Kosowie. Od wiosny 2019 roku na bazie franczyzy działają też salony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Bahrajnie, Katarze.
W 2016 roku spółka CCC S.A. nabyła pakiet większościowy w spółce eobuwie.pl S.A. Przejęcie lidera rynku e-commerce sprzedaży obuwia w Polsce poszerzyło działalność Grupy Kapitałowej i umożliwiło klientom zakupy online. Dwa lata później do partnerów Grupy Kapitałowych dołączyła spółka DeeZee, a w 2019 roku spółka GINO ROSSI S.A.
CCC koncentruje się na nowej jakości zakupów, która łączy świat handlu stacjonarnego
z internetowym. Świadczy o tym uruchomienie sklepu CCC online, aplikacji mobilnej oraz asystenta głosowego CCC w Google.
Prestiż i wiarygodność finansową podkreśla obecność Spółki na GPW w Warszawie i udział
w gronie 20 największych spółek zaliczanych do WIG 20.
CCC od blisko 20 lat wspiera kolarstwo i z powodzeniem sponsoruje grupę zawodową. Drużyna kolarska CCC Team to największy projekt w historii polskiego kolarstwa zawodowego biorąca udział w cyklu elitarnym UCI World Tour.
CCC jest globalnym partnerem UNICEF. Trzyletnia współpraca służy podnoszeniu świadomości ochrony praw dzieci na całym świecie. Misją CCC jest wsparcie UNICEF, aby pomóc dzieciom w pełni wykorzystać swój potencjał, spełniać ich marzenia
i pasje. W pomoc dzieciom zaangażowana jest również drużyna kolarska CCC Team. Jest to pierwsze w historii UNICEF partnerstwo sportowe z drużyną kolarską.

Więcej informacji na stronie: https://firma.ccc.eu/

Informacje od Partnera

5 lutego 2020

Biznes dla edukacji w Polsce. Trwa kampania informacyjna Forum Odpowiedzialnego Biznesu #5latSDGs

4. Cel Zrównoważonego Rozwoju – “dobra jakość edukacji” należy do dobrze realizowanych przez Polskę, co potwierdza Raport “SDG Index and Dashboards”. Twórcy zestawienia podkreślają wysoki stopień realizacji  zadań zdefiniowanych w celu, choć wciąż pojawiają się wyzwania w tym zakresie. Obszarem wymagającym większego zaangażowania jest m.in. rozwijanie kształcenia dorosłych.

4 lutego 2020

Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o CSR

Rozpoczęła się 7. edycja Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR, organizowanego w ramach Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Skierowany jest do uczniów szkół średnich i studentów z całej Polski, którzy do 4 marca w ramach pierwszego etapu wypełniają test online. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody.

30 stycznia 2020

Rozpoczęła się XVI edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

W ostatni weekend stycznia odbył się zjazd inaugurujący 16. edycję Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Pierwsze spotkanie, którego gospodarzem była firma CCC, poświęcone było tematowi kultury organizacyjnej z perspektywy CSR. 

Zobacz wszystkie wiadomości od CCC »