PPF Hasco-Lek S.A.

Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A. od 40 lat kompleksowo dba o zdrowie i komfort życia Polaków. Podejmuje szereg zróżnicowanych działań od produkcji farmaceutyków, poprzez prowadzenie zaawansowanych badań w dziedzinie nauk medycznych i farmacji, aż po dystrybucję produktów oraz leczenie pacjentów we własnych placówkach medycznych. Fundamentem działalności firmy jest odpowiedzialność za zdrowie pacjentów i zagwarantowanie bezpieczeństwa lekowego.

Hasco-Lek S.A. to jedna z nielicznych firm rodzinnych w branży farmaceutycznej z całkowicie polskim kapitałem. Dziś należy do grona największych liderów rynku farmaceutycznego w Polsce, dostarczając rocznie około 60 milionów opakowań leków, a w jej portfolio znajduje się ponad 350 produktów.

Wartości ESG są wpisane w nasze DNA. W działaniach kierujemy się:

  • odpowiedzialnością za bezpieczeństwo pacjenta, wysoką jakość produktów oraz zapewnienie ich dostępności,
  • dbałością o środowisko naturalne,
  • szacunkiem i transparentnością zasad,
  • zachowaniem najwyższej jakości standardów współpracy,
  • efektywnym zarządzaniem.

Od lat przedsiębiorstwo jest mecenasem wydarzeń sportowych, angażuje się w akcje społeczne oraz dobroczynne, które wpisane są trwale w funkcjonowanie firmy. Realizowane działania przyczyniły się do powołania Fundacji Hasco-Lek, która została utworzona w 2006 roku z inicjatywy pracowników i Zarządu firmy.

Fundacja Hasco-Lek realizuje projekty, które w szczególności niosą pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Udziela finansowego i rzeczowego wsparcia dzieciom, młodzieży, a także osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

Od 2019 r. realizuje program wsparcia sportowców z niepełnosprawnościami. Wytyczony kierunek działania przyczynia się do niwelowania napotkanych przez zawodników barier, pomaga sportowcom w realizacji ich pasji, spełnianiu marzeń oraz osiąganiu licznych sukcesów na arenach zawodów krajowych i międzynarodowych.

W ramach dynamicznego rozwoju firmy PPF Hasco-Lek w 2015 roku została utworzona Grupa Hasco, która skupia spółki działające w różnych gałęziach branży farmaceutycznej i usług medycznych.

www: https://www.hasco-lek.pl/