LPP

Spółka LPP powstała w Gdańsku. W ciągu ponad 25 lat, z niewielkiego przedsięwzięcia biznesowego na Pomorzu, stała się jednym z najdynamiczniej rozwijających się polskich producentów i dystrybutorów odzieży, skutecznie wdrażając polską myśl twórczą na kolejnych rynkach zagranicznych. Grupa LPP tworzy ponad 25 tys. miejsc pracy i zarządza pięcioma markami: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

Produkty LPP sprzedawane są łącznie w ponad 20 krajach, ale to w Polsce rozwijane są koncepcje marek i podejmowane wszystkie strategiczne decyzje. Tu tworzone są kolekcje, tu płacone są podatki i tu mieszkają założyciele firmy. LPP zainwestowała ponad 20,5 mln zł w kontrolę łańcucha dostaw i dba o środowisko, inicjując szereg projektów: od kolekcji eko, poprzez wykorzystanie bardziej trwałych materiałów premium, czy zbiórkę używanej odzieży w salonach Reserved i przekazanie jej potrzebującym. Wciąż tworzy nowe miejsca pracy (obecnie w Polsce to ok. 14 000 osób) i wspiera aktywność ponad 300 krajowych partnerów biznesowych.

W 2018 roku założyciele LPP podjęli decyzję o przeniesieniu swoich akcji do prywatnych fundacji, co stanowi gwarancję, że LPP na zawsze pozostanie polską firmą rodzinną. To niweluje też ryzyko przejęcia spółki czy rozdrobnienia jej kapitału.

Centrala firmy znajduje się w Gdańsku, gdzie funkcjonują m.in. działy projektowe Reserved, Cropp i Sinsay. Kolekcje Mohito i House powstają w filii w Krakowie. W Warszawie znajduje się też biuro produktowe marki Reserved oraz showroomy wszystkich marek. Ponadto LPP posiada biura w Chinach oraz w Bangladeszu. W Pruszczu Gdańskim firma stworzyła jedno z najnowocześniejszych w tej części Europy centrów dystrybucyjnych odzieży.

Więcej informacji na stronie HTTP://WWW.LPPSA.COM/

Informacje od Partnera

29 stycznia 2020

Milion masek dla Chin

W związku z pogarszającą się sytuacją w Chinach oraz rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem, firma LPP podjęła decyzję o wsparciu regionów dotkniętych epidemią. Obecnie intensywnie poszukuje producentów lub hurtowników, którzy mają możliwość dostarczenia brakujących masek.

17 stycznia 2020

Pomoc LPP warta blisko 3 miliony złotych

Tylko w 2019 roku Fundacja LPP wsparła przeszło 100 organizacji, przekazując potrzebującym darowizny rzeczowe oraz pieniężne o wartości ponad 2,8 mln złotych.  Ponad 135 tysięcy sztuk odzieży o wartości 2 mln złotych trafiło do osób znajdujących się w trudnej sytuacji…

2 stycznia 2020

Wzrost gospodarczy a zrównoważony rozwój. Trwają zgłoszenia dobrych praktyk CSR

Piąty i zarazem ostatni tekst z cyklu artykułów prezentujących SDGs w kontekście dobrych praktyk, dotyczy działań na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarki. Uwzględnienie jego różnych wymiarów, w tym m.in. infrastrukturalnego, informatycznego, energetycznego czy społecznego, zostało określone w założeniach Agendy 2030. Jeszcze…

Zobacz wszystkie wiadomości od LPP »