Samsung Electronics Polska

Samsung to jedna z największych spółek technologicznych na świecie, która inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma kreuje i definiuje nowe standardy m.in. z zakresu telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych czy rozwiązań cyfrowych.

W warszawskim Samsung Poland R&D Center – największym po Korei, centrum rozwoju i badań – firma tworzy nowe standardy innowacyjności i dba, by rozwiązania tworzone przez polskich inżynierów były wykorzystywane do produkcji flagowych urządzeń marki dostępnych na wszystkich kontynentach. W nowoczesnej fabryce Samsung Electronics Poland Manufacturing we Wronkach, codziennie produkowane są pralki i lodówki, trafiające do domów w całej Europie. Samsung jest nie tylko jednym z najchętniej wybieranych producentów na rynku, lecz także cenionym pracodawcą, zatrudniającym w Polsce blisko 5 tysięcy osób.

Misją CSR firmy Samsung: „Together for Tommorow! Enabling People!” jest umożliwienie przyszłym pokoleniom osiągnięcia pozytywnych zmian w społeczeństwie, również w Polsce. Skupiając się na maksymalizacji pozytywnego wpływu na otoczenie społeczne i środowiskowe, w którym funkcjonuje, Samsung podąża za wyzwaniami określonymi w Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Realizując je firma wspiera edukację przyszłych i obecnych pokoleń, dbając o ich cyfrową świadomość. Program CyfrOFFy kONtakt jest skierowany przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i edukatorów. Ma na celu wspieranie dorosłych w świadomym wprowadzaniu dzieci w świat nowych technologii, a dzieci – w kształtowaniu zdrowych nawyków cyfrowych. W ramach programu organizowane były dotąd m.in. kreatywne warsztaty familijne, webinaria dla nauczycieli oraz zajęcia w 18 przedszkolach w Polsce. W jednej z warszawskich szkół podstawowych działa pracownia Samsung EduLab, która pełni rolę laboratorium cyfrowego dobrostanu. Co roku Samsung wspiera też Dzień Bezpiecznego Internetu oraz Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa  zachęcając użytkowników sieci do poznania bezpiecznego zachowania w sieci i zdrowych nawyków cyfrowych.

Samsung podjął się także misji zaangażowania młodych ludzi do podjęcia nieszablonowych działań, kreatywnych rozwiązywań i pielęgnowania pomysłów na innowacje społeczne w ramach pracy zespołowej. Dlatego wrześniu 2021 roku uruchomiona została w Polsce pierwsza edycja programu edukacyjnego Solve for Tomorrow. Program skierowany jest do zespołów składających się z uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielem oraz zespoły studentów i studentek I i II roku studiów pierwszego stopnia. Zainteresowani mogą zgłaszać swój projekt skupiony wokół jednego z trzech największych wyzwań współczesnego świata – Zdrowia, Bezpieczeństwa lub Klimatu. Dzięki SFT mogą tworzyć innowacyjne aplikacje i urządzenia, a do swoich rozwiązań dochodzą przy pomocy nowoczesnej metody myślenia projektowego Design Thinking. Ten niezwykły proces pozwala uporządkować schematy myślenia, rozwijać kreatywność czy kształtować kluczowe kompetencje przyszłości – współpracy, komunikacji czy krytycznego myślenia.