Provident Polska

 

provident_new

 

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance. Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie obsługuje klientów w 8 krajach w Europie i w Meksyku.

W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą wchodzącą w skład IPF. Firma specjalizuje się w udzielaniu szybkich pożyczek z opcją obsługi w domu. Firma angażuje się w szereg inicjatyw społecznych, m.in. prowadzi program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam” oraz blog poświęcony edukacji finansowej „Co z tym hajsem”.

Na Targach CSR

Na Targach zaprezentujemy drugi firmowy raport społecznej odpowiedzialności. Nasz raport to jedyny dokument wśród firm z branży pożyczkowej, który szeroko pokazuje i analizuje wszelkie aktywności związane z odpowiedzialnym prowadzeniem biznesu. Obejmuje on okres 2014-2015, lata w trakcie których trwały prace związane z regulacją sektora, zwieńczone wprowadzeniem przepisów porządkujących rynek i zwiększających bezpieczeństwo konsumentów.

Głównymi tematami raportu są działania firmy na rzecz etyki, odpowiedzialnego pożyczania oraz dialogu z interesariuszami. Kluczową rolę – co nie jest powszechne w raportach CSR – odgrywa również szeroki obraz całego sektora pożyczkowego po wprowadzeniu przepisów regulujących ten rynek.

W czasie Targów chcemy pokazać jak istotnym tematem jest raportowanie i jakie korzyści z publikacji takiego dokumentu wynikają dla klientów, dostawców, społeczności lokalnych, czy liderów opinii.

Linki