Orange Polska

 

orange-logo

 

Dostęp do nowych technologii zmienia dziś społeczeństwo w podobnym stopniu, w jakim kiedyś zrobiły to inne rewolucje technologiczne: dostęp do bieżącej wody, elektryfikacja, upowszechnienie mass mediów. Poprzez swoją działalność w branży ICT i nowych technologii Orange Polska jest znaczącym aktorem na arenie polskiej gospodarki. Uwzględniając nasz udział w budowie polskiej sieci teleinformatycznej można oszacować, że tylko dzięki działalności Orange Polska potencjalny PKB Polski wzrósł w latach 2005-2015 o 5,3%.To powoduje szczególną odpowiedzialność firmy.

Jesteśmy jednym z liderów społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce. Angażujemy się i inicjujemy przedsięwzięcia, których celem jest dostęp do nowych technologii, edukowanie jak bezpiecznie korzystać z Internetu, dbanie o środowisko naturalne, tworzenie przyjaznego i inspirującego miejsca pracy. Naszym celem jest też codzienne zachowywanie najwyższych standardów etycznych.

Chcemy, by każdy miał dostęp do cyfrowego świata, dlatego dostosowujemy nasze usługi, salony sprzedaży i strony internetowe do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami. Wierzymy, że równie ważna, jak dostarczenie usług i rozwiązań technologicznych, jest edukacja cyfrowa i pokazywanie, jak mądrze korzystać z nowych technologii z korzyścią dla siebie i społeczności. Jesteśmy przekonani, że dzięki nowym technologiom możemy przyczynić się do poprawy jakości życia.

W ramach nowego programu Bezpiecznie Tu i Tam przygotowaliśmy serwisy edukacyjne dla dzieci i materiały edukacyjne dla opiekunów, uruchomiliśmy numer interwencyjny, stworzyliśmy Bezpieczny Starter blokujący dostęp do treści pornograficznych i brutalnych przez telefon komórkowy. Oferujemy pakiety ochrony w internecie e-bezpieczeństwo zawierające kontrolę rodzicielską.

Stale monitorujemy nasz wpływ na środowisko naturalne, realizujemy programy zwiększające efektywność energetyczną usług i zmniejszające ich wpływ na emisję szkodliwych gazów. Czyste środowisko oznacza dla nas min. zmniejszenie emisji CO2, promowanie recyklingu telefonów komórkowych czy odnawianie sprzętu telekomunikacyjnego.

Jesteśmy jednym z największych pracodawców w Polsce. Zatrudnionym oferujemy nie tylko szansę na wejście w struktury globalnej firmy telekomunikacyjnej, ale także konkurencyjne w lokalnych warunkach wynagrodzenia, szanse awansu zawodowego i wysokie standardy pracy. Wielu naszych pracowników angażuje się w działalność społeczną. W zeszłym roku ponad 3 tys. z nich było wolontariuszami.

Wszyscy, w mniejszym bądź większym stopniu, jesteśmy zaangażowani w zmienianie świata. Szczególną rolę odgrywają tu te marki, które specjalizują się w nowych technologiach. Dlatego tak ważne jest dla nas odpowiedzialne prowadzenie biznesu.

Ikonki CSR PL RGB

Na Targach CSR

W dzisiejszych czasach coraz młodsze dzieci korzystają z internetu – w sieci uczą się, bawią, poznają świat. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie. Z myślą o nich, Orange prowadzi różnorodne działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

orange-foto-small

 

Zapraszamy na stoisko Orange Polska i Fundacji Orange na którym dowiecie się jak bezpiecznie korzystać z Internetu i jak nauczyć tego najmłodszych.

Zapraszamy do:

  • zapoznania się z materiałami edukacyjnymi
  • spotkań z ekspertami
  • rozmów i inspiracji dotyczących kodowania
  • zainstalowania aplikacji ochrony rodzicielskiej na telefonie komórkowym
  • wzięcia udziału w konkursach

Linki