DB Schenker

DB Schenker dostarcza kompleksowe rozwiązania logistyczne: lądowe (drogowe, kolejowe, intermodalne), oceaniczne, lotnicze, logistykę magazynową. Swoje usługi kieruje do biznesu -zarządza globalnymi łańcuchami dostaw dla producentów, eksporterów i importerów wiodących marek. DB Schenker to sprawna sieć logistyczna – w Polsce to 17 terminali przeładunkowych, które łączą codzienne linie samochodowe. Integracja z globalną siecią DB Schenker umożliwia polskim firmom światową wymianę towarów. Dzięki temu różnorodne towary szybko trafiają na sklepowe półki i linie produkcyjne. DB Schenker wspiera przewagę konkurencyjną i realizację ekonomicznych, ekologicznych i społecznych celów klientów z różnych branż.

Na Targach CSR

Bądź Lean, Green & Fit. Sprawdź swoją firmę i siebie!

Na targach CSR zaprezentujemy jak w DB Schenker wspieramy naszych klientów w budowaniu przewagi konkurencyjnej oraz realizacji celów ekonomicznych, ekologicznych i społecznych.

Nasze strategiczne cele są silnie związane ze zrównoważonym rozwojem. 3 filary naszej strategii to: ekonomia, społeczeństwo, środowisko. Budujemy kulturę Lean. „Gramy Fair Play”. Dbamy o rozwój i bezpieczeństwo naszych pracowników i kurierów. Chcemy być Preferowanym Sąsiadem dla mieszkańców w pobliżu naszych terminali. Dążymy do redukcji emisji CO2 w logistyce. Nasze podejście i wyniki raportujemy cyklicznie, udostępniając raport on-line na www.dbschenker-csr.pl

Odwiedzający stoisko DB Schenker będą mogli:

  • „przetestować” swoją organizację pod względem wartości Lean (interaktywna anonimowa ankieta pokazująca poziom budowania kultury LEAN w organizacji)
  • porozmawiać z ekspertem Lean w DB Schenker – dowiedzieć się czym jest LEAN i jak wiąże się ze zrównoważonym rozwojem
  • poznać Zieloną Logistykę – jak w DB Schenker wdrażamy proekologiczne rozwiązania we wszystkich rodzajach transportu oraz magazynowaniu
  • zobaczyć nowoczesne proekologiczne terminale cross-dockingowe w sieci DB Schenker (pierwszy w Polsce terminal przeładunkowy z międzynarodowym certyfikatem BREEAM przyznawany budynkom przyjaznym środowisku)
  • porównać w prosty sposób emisję CO2 przesyłek i zobaczyć jak się zmienia przy użyciu różnych środków transportu (EkoKalkulator)
  • dowiedzieć się co robi DB Schenker aby być Preferowanym Sąsiadem dla społeczności lokalnych w pobliżu swoich Oddziałów (dialog społeczny, wolontariat pracowniczy, współpraca z organizacjami pozarządowymi)
  • skorzystać z indywidualnych porad dietetycznych i wskazówek do ćwiczeń, uprawiania sportu.

Zapraszamy na stoisko DB Schenker i do rozmowy z naszymi ekspertami!

Linki