Michelin Polska

 

michelin-logo

 

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe. Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 100 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 67 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie. Olsztyńska fabryka jest największą fabryką opon w Polsce i jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Powierzchnia fabryki to 187 hektarów. Michelin Polska zatrudnia ponad 4500 pracowników.

Na Targach CSR

Akcja „Kilometry Pomocy”

Pracownicy Michelin wspólnie z mieszkańcami Olsztyna wyjeździli i wybiegali sprzęt medyczny dla olsztyńskich szpitali!

21 maja 2016, na Plaży Miejskiej w Olsztynie nad jeziorem Ukiel pojawiło się ponad 700 zawodników gotowych pokonać jak największy dystans w akcji Kilometry Pomocy Michelin. Za każdy przebiegnięty bądź przejechany przez dorosłego kilometr, Michelin przekazał 10 zł na zakup sprzętu medycznego. Kilometr przebiegnięty przez dzieci był wart aż 100 zł! Uczestnicy przebiegli łącznie 7569,9 km. Rowerzyści i biegacze wspólnie zebrali aż 90 tys. zł!

Kwota ta została przeznaczona na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla dwóch olsztyńskich szpitali. Szpital Wojewódzki zakupił sprzęt do nowoczesnej chemioterapii dootrzewnej stosowanej przy leczeniu nowotworu. Szpital dziecięcy przeznaczył środki na zakup sprzętu do diagnostyki zaburzeń słuchu u dzieci z wadami twarzoczaszki.

Obok charytatywnych biegów oraz przejazdów rowerowych na gości imprezy czekało wiele atrakcji. Można było też zadbać o poziom cukru, tętna, ciśnienia i wykonać EKG oraz skorzystać z porad kardiologa.

Na zakończenie, w podziękowaniu wszystkim uczestnikom za wielkie serce, wystąpił zespół Bednarek.

Program Wolontariatu Pracowniczego Michelin „Moc Dobra”

Wolontariat pracowniczy – to działania podejmowane przez pracowników Michelin Polska S.A., na rzecz społeczności lokalnych, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych w ramach programów wolontariackich organizowanych przez Fundację Rozwoju Michelin.

Każdy może nieść pomoc, a najważniejsze są dobre chęci i przekonanie, że warto pomagać. Korzystając ze wsparcia firmy, wykorzystując swoje umiejętności i czas możemy zdziałać więcej.

Wolontariusze w ramach programu wspierają osoby starsze, potrzebujące, chore, a także opiekują się opuszczonymi zwierzętami oraz remontują sale terapeutyczne, rehabilitacyjne, świetlice.

Program edukacyjny w zakresie bezpieczeństwa drogowego „Ciśnienie pod kontrolą”

Jest to akcja, którą Grupa Michelin organizuje od wielu lat w całej Europie.

Jej celem jest przypominanie kierowcom o konieczności utrzymywania prawidłowego ciśnienia w oponach. Wiele osób nie wie, że zbyt niskie ciśnienie zmniejsza przyczepność samochodu, zwiększa zużycie paliwa i ryzyko pęknięcia opony.

W Polsce pilotażową edycję akcji przeprowadzono po raz pierwszy w 2005 roku. Przebadano wtedy ok. 300 pojazdów, z których 87% miało nieprawidłowe ciśnienie. Był to jeden z najgorszych wyników w Europie.

Dlatego od 2006 r. Michelin Polska regularnie prowadzi działania edukacyjne „Ciśnienie pod kontrolą” w całym kraju. Dotychczas odbyło się 11 edycji kampanii. Co roku sprawdzano nawet 12 tys. aut.

Linki