Grinfinity

 

logo

 

Grinfinity to spółka wiedzy, powstała przy współpracy poznańskiego środowiska naukowego i biznesu. Spółka działalność związaną z rozwiązaniami IT w obszarze maksymalizacji efektywności energetycznej oraz ograniczania emisji CO2 do atmosfery. Aktualnie Spółka rozwija oprogramowanie Grinfy do zarządzania infrastrukturą IT pod kątem efektywności energetycznej. Dodatkowo Spółka specjalizuje się w:

  • projektowaniu i wytwarzaniu innowacyjnych rozwiązań z obszaru efektywności energetycznej
  • przeprowadzaniu audytów efektywności energetycznej Infrastruktury IT
  • prowadzeniu prac i projektów B+R z obszaru efektywności energetycznej

grinfy

Na Targach CSR

Spółka zaprezentuję autorską ideę Crowd Energy Savings – zbiorowe oszczędzanie energii  z wykorzystaniem oprogramowania Grinfy. Idea ta  polega na generowaniu drobnych oszczędności w zużyciu energii, które są wytworzone przez jak największą społeczność.

ginfinity1

W ten sposób wygenerowane oszczędności w postaci konkretnych kwot finansowych są maksymalizowane w zależności od liczby osób przystępujących do społeczności. Kwoty te w dalszym kroku przeznaczane są na wspólne inwestycje  lub wydatkowane w inny sposób zgodny z wolą uczestników projektu (np. na wyposażenie zaplecza socjalnego dla pracowników). Nawet jeśli z perspektywy jednego uczestnika kwoty te nie stanowią wielkiego znaczenia, uzbierane poprzez zorganizowaną społeczność lokalną czy grupę pracowników  mogą stanowić już wymierną wartość i dawać możliwość efektywnego jej wykorzystania:

crowdenergysavingnew

Oprogramowanie Grinfy umożliwia agregowanie pojedynczych oszczędności w wyniku efektywniejszej pracy  komputerów  czy laptopów.  Dzięki czemu prezentacja uzyskanych wyników (sumaryczna mniejsza ilość zużytej energii, mniejsza ilość CO2 do atmosfery, sumarycznie wymierne korzyści finansowe) stanowi znacznie większą siłę przekazu. Wspólne działania w obszarze efektywności energetycznej dla pracowników  mogą stać się dla tej grupy  czynnikiem stymulującym zmiany zachowań i dodatkowo integrujące zespół a wymierna korzyść np. w postaci nowego wyposażenia zaplecza socjalnego w wyniku oszczędności energii będą realnym efektem  działań CSR w organizacji