Lyreco Polska

 

01-logo-lyreco

 

Działając w 42 krajach na 4 kontynentach, Lyreco plasuje się wśród światowych liderów w dziedzinie dostarczania rozwiązań dla biur i miejsc pracy.

Obecne w Polsce od 1998 roku obejmuje swoją siecią dostaw obszar całego kraju i jest największą firmą biuro-serwisową w Polsce. Strategia Lyreco opiera się na połączeniu sił i wspólnym użytkowaniu systemów. Wykorzystując wiedzę i doświadczenie pracowników wszystkich filii, Grupa Lyreco jest w stanie zaoferować lokalnym i międzynarodowym klientom taki sam zakres usług i produktów na całym świecie. Mając w stałej dostępności ponad 7500 produktów, w każdym roku wprowadzanych jest do oferty około 1000 nowości. Od markowych artykułów po ekskluzywne produkty marki własnej Lyreco w alternatywnych cenach.

 

Na Targach CSR

W zakresie Ochrony Środowiska zobowiązaliśmy się i realizujemy:

 • wprowadzanie produktów i usług przyjaznych środowisku. Opracowana wspólnie z SGS CTS obiektywna ocena zielonych produktów, pozwala oferować Klientom faktycznie ekologiczne produkty. W latach 2012-2015 ich sprzedaż wzrosła z 20% do prawie 25%, co świadczy o wiarygodności tych produktów i zaufaniu do nich przez Naszych Klientów.
 • redukcję emisji CO2. W latach 2010-2015 zmniejszyliśmy emisję CO2 o ponad 12,5% na dostawę! Osiągnęliśmy to między innymi poprzez zakupy samochodów z coraz mniejszą emisją CO2 i wdrożenie zasad eco drivingu. Za te działania otrzymaliśmy również nagrodę
  za Flotę Najbardziej Przyjazną Środowisku 10 LECIA, przyznawaną przez PZWLP w 2015 r. Klienci są angażowani w ten proces, poprzez edukację w zakresie sposobu i częstotliwości zamówień, realizowaną przez pracowników sprzedaży.
 • gospodarkę zapobiegania powstawaniu odpadów. W roku 2015 osiągnęliśmy poziom 92% posegregowanych odpadów, po wielu latach pracy nad w tym obszarze. Wspieramy również Klientów oferując im zielone usługi zbiórki i recyklingu: zużytych tonerów, baterii, elektrośmieci, butelek szklanych oraz pudeł. Od 2007 roku pomogliśmy zebrać prawie 700 000 zużytych tonerów od Klientów.

W zakresie Odpowiedzialności Społecznej, zobowiązaliśmy się i realizujemy:

 • zapewnienie bezpiecznego i higienicznego środowiska pracy. Dokonujemy tego poprzez cykle dodatkowych szkoleń i konkursów dla pracowników. Dzięki akcjom „Parasol Bezpieczeństwa”, „Klimat dla bezpieczeństwa” osiągnęliśmy zmniejszenie ilości wypadków już o prawie 50% i zmniejszenie ilości „utraconych” dni pracujących o ponad 75%! Za działania w tym obszarze otrzymaliśmy Zieloną Kartę Lidera Bezpiecznej pracy przyznaną przez Centralny Instytut Ochrony Pracy na lata 2016-2017, bo są one unikalne w skali ogólnopolskiej.
 • przyczynianie się do osobistego rozwoju każdego pracownika. Działamy poprzez wewnętrzne szkolenia, obejmujące rozwój kwalifikacji na stanowisku pracy, ale również: prezentacje, life balance i warsztaty kreatywności. Efekt to ponad 90% ocen na najwyższym poziomie wystawionych przez uczestników szkoleń.
 • wspieranie edukacji dzieci i ich opiekunów. W poprzednich latach organizowaliśmy szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom. Uczestnikami kursu byli nauczyciele i wychowawcy z placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy Michałowice, gdzie mamy swoją siedzibę. Ponadto aktywnie uczestniczymy w międzynarodowym projekcie Lyreco for Education, wpierających projekty usprawniające edukację dzieci w krajach rozwijających się (Togo, Vietnam, Madagaskar).

W zakresie sukcesu Ekonomicznego zobowiązaliśmy się i realizujemy:

 • implementacje zasad Kodeksu Etycznego dostawców. Z definicji współpracujemy tylko z podmiotami, które zobowiązały się do przestrzegania zasad w niej zawartych.
 • audyty społeczne, wg SA8000, u wszystkich dostawców produkujących markę Lyreco w krajach, w których występuje ryzyko ich nieprzestrzegania wg. ONZ.
 • aktywną pracę w ramach grup roboczych w Ministerstwami, nad przygotowaniem aktów prawnych i ogólnopolskich działań z obszaru CSR. W roku 2015 aktywnie uczestniczyliśmy m.in. w grupie roboczej ds. edukacji i upowszechniania CSR w Ministerstwie Gospodarki.

Linki