Fundacja Onkologiczna Rakiety

 

logo400

 

Fundacja Onkologiczna Rakiety (dawniej Fundacja Znajdź Pomoc) powstała w celu jednoczenia działań różnych sektorów na rzecz kompleksowego wsparcia osób potrzebujących. Zbudowany został portal, na którym osoby potrzebujące wsparcia mogą zdobyć rzetelne informacje, wyszukać pomoc dla siebie czy też swoich najbliższych, nie odchodząc nawet od komputera. Jest to istotne w przypadku, przede wszystkim, osób, które mają problemy z poruszaniem się bądź też mieszkają w znacznej odległości od głównych centrów pomocowych. Naszym celem jest zapewnienie wsparcia wszystkim osobom, które tego wsparcia potrzebują oraz przekazanie rzetelnych informacji o miejscach, gdzie konkretny problem można rozwiązać. Portal dedykowany jest również osobom, firmom, innym instytucjom, które chcą zaoferować wsparcie bądź też zainteresowane są promocją i rozwojem działań z zakresu CSR.

 

https://www.youtube.com/watch?v=0PfCrhpNDPU

 

Na 6. Targach CSR

Chcielibyśmy zaprezentować model naszego działania – współpracy międzysektorowej na rzecz kompleksowego wsparcia osób potrzebujących oraz budowania trwałej zmiany społecznej. Chcemy zaprosić uczestników do zgłaszania się do nas – zarówno, jeśli sami znajdują się w kryzysie, ale również jeśli chcą mądrze pomagać i nie wiedzą, od czego zacząć.

Naszym celem jest również dialog z partnerami odnośnie działań CSR, które prowadzą w swoich firmach. Z naszej perspektywy największym problemem jest natłok apeli od prywatnych osób szukających pomocy, które przychodzą do firmy i które to apele najczęściej lądują w śmietniku, ponieważ strategia CSRowa danej organizacji nie ma w swoich ramach działań pomocowych na rzecz osób indywidualnych. Podopieczni zgłaszali nam również ogromny problem, jakim są standardowe odpowiedzi reprezentantów z firm przekierowujące ich na portal bazy.ngo.pl. Jedna z naszych podopiecznych powiedziała, że już w ogóle wolałaby nie dostać odpowiedzi niż standardowy list odmowny przekierowujący de facto donikąd. Zaproponujemy partnerom biznesowym przejmowanie apeli, które do nich spływają, aby nie leżały niezaopiekowane w ich siedzibie, przy zapewnieniu najwyższego poziomu wsparcia Podopiecznym Fundacji i zaangażowanie w Program „Pomagam Odpowiedzialnie”.

Linki