Klub Sportowy AZS AWF w Warszawie

 

azs-awf-das-logo

 

Sport od początku istnienia AZS-AWF stanowił ważną stronę życia społecznego młodzieży akademickiej. W klika lat po założeniu AZS-AWF stał się najsilniejszym ośrodkiem sportu akademickiego w kraju, a w latach pięćdziesiątych do osiemdziesiątych jednym z największych polskich klubów sportowych.

Zawodnicy AZS-AWF osiągali znaczące wyników rywalizacji sportowej na różnych szczeblach – w sportach indywidualnych i drużynowych. Dorobek sportowy Klubu jest ogromny. Do osiągnięć należą wyniki i medale uzyskane przez reprezentantów AZS-AWF Warszawa na mistrzostwach Polski, których rocznie jest ok 250. Zawodnicy klubu na przestrzeni lat zdobyli 22 medale olimpijskie, których autorami byli m.in. Waldemar Baszanowski, Paweł Nastula, Otylia Jędrzejczak czy Tomasz Majewski.

Na Targach CSR

Prezentacja autorskiego programu pod nazwą „Dziecięca Akademia Sportu”. Z głęboką wiarą w możliwość wykształcenia w dzieciach świadomości w zakresie aktywnego spędzania czasu, zdrowego trybu życia, prawidłowego odżywiania się i bezpieczeństwa postanowiliśmy stworzyć społeczny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym.

Chcemy pokazać różnorodność form aktywnego spędzania czasu poprzez możliwość poznawania różnych dyscyplin sportu jak szermierka, judo, zapasy, taekwondo, rugby, piłka ręczna, lekka atletyka.

We współpracy z naszymi partnerami i dzięki pomocy sponsorów pragniemy aktywizować rodziców dzieci, bo to oni mają być dla nich przykładem do naśladowania.

DLATEGO powstała Dziecięca Akademia Sportu AZSAWF Warszawa.

W okresie od października do czerwca organizujemy bezpłatne zajęcia dla dzieci z bielańskich przedszkoli objętych projektem. Prowadzimy specjalne zajęcia edukacyjne z bezpieczeństwa, zdrowia i profilaktyki.

Po trzech latach rozwoju projektu w bieżącym roku bierze w nim udział blisko 2 100 dzieci z 20 przedszkoli. Na profesjonalnych obiektach sportowych AWF Warszawa, a także w samych placówkach, nasi trenerzy prowadzą prawie 1800 godzin zajęć.

Realizujemy specjalną akcję skierowaną do rodziców pod nazwą „5000 powodów by ćwiczyć”, w której nagradzamy aktywność fizyczną rodziców. Dzięki tej akcji do przedszkoli trafił sprzęt sportowy i rekreacyjny o wartości 25 tys. złotych.

AZS-AWF Warszawa to lider polskiego sportu, który inspiruje nie tylko wynikami swoich zawodników, ale także angażując się społecznie w ograniczenie tendencji do siedzącego trybu życia i poprawy wskaźników zdrowotnych wśród dzieci i młodzieży.

W godzinach 11:00 – 12:30 stoisko odwiedzi brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich z Rio, wioślarka, Agnieszka Kobus. Będzie to okazja do zrobienia sobie zdjęcia z zawodniczką i z jej medalem.

Linki