IKEA

Partner główny 6. Targów CSR

IKEA

Nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

IKEA jest innowatorem oraz doradcą w zakresie wyposażenia wnętrz, którego celem jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. IKEA w Polsce posiada obecnie dziewięć sklepów, które w roku finansowym 2015 odwiedziły ponad 24 miliony osób. Ponadto, poprzez IKEA Centres Poland S.A., firma zbudowała i zarządza ośmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, dostarczając je do sieci IKEA na całym świecie. W 13 lokalizacjach w Polsce znajdują się tartaki i fabryki mebli oraz komponentów meblowych IKEA Industry, w których pracuje ok. 10 tys. osób.

ikea-targi-cover-photoChcemy wywierać pozytywny wpływ na ludzi i środowisko. Od wielu lat koncentrujemy się na oszczędzaniu zasobów i tworzeniu lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi. W 2014 roku Grupa IKEA osiągnęła znaczące postępy we wszystkich trzech obszarach zdefiniowanych w strategii People & Planet Positive, którymi są: działanie na rzecz bardziej zrównoważonego życia w domu, osiągnięcie niezależności energetycznej i najwyższej efektywności wykorzystania wszelkich zasobów naturalnych oraz dbałość o warunki życia i pracy ludzi na całym świecie.

Więcej informacji: www.IKEA.pl/przyszlosc oraz www.IKEA.pl/pl/dlaplanety

Na 6. Targach CSR

IKEA zaprezentuje na Targach CSR przykłady swoich działań na rzecz bardziej zrównoważonego życia w domu. Każdy z nas w swoim miejscu zamieszkania, czy innym, w którym przebywa, może podejmować mniejsze i większe proekologiczne aktywności i zachowania, które w sumie tworzą jedną, dużą całość pozytywnie wpływającą na środowisko. Minimalizacja odpadów, oszczędzanie wody i energii, uprawa roślin i warzyw na balkonie – to tylko niektóre z obszarów, w których widzimy potrzebę indywidualnego zaangażowania każdego z nas. Odpowiednia edukacja, poprzez inspirowanie pozytywnym przykładem oraz pogłębianie ciekawych i znaczących tematów, które celem jest ochrona środowiska i odpowiedzialność społeczna w długoterminowej perspektywie, to ważne zadanie dla biznesu. W IKEA zaczynamy od siebie, a tym co potrafimy, dzielimy się z klientami, innymi firmami, i z wszystkimi, którzy chcą słuchać i rozmawiać.

Zapraszamy na stoisko IKEA, gdzie można będzie w praktyce poznać i ocenić nasze rozwiązania sprzyjające bardziej zrównoważonemu życiu w domu, a także otrzymać coś do własnego domu.

Zachęcamy również do aktywnej dyskusji w panelu eksperckim, podczas którego z innymi firmami będziemy rozmawiać o praktycznej ekologii w biznesie.

 

Linki