Fundacja Poland Business Run

 

business-run-polska-logo

 

Fundacja Poland Business Run powstała, aby pomagać osobom po amputacji i z niepełnosprawnością ruchową. Do tej pory dzięki organizacji biegu charytatywnego, Poland Business Run, 110 osób otrzymało pomoc w zakupie protez i dofinansowanie rehabilitacji oraz konsultacji psychologicznych.

Poland Business Run to największy charytatywny bieg biznesowy w Polsce. To wydarzenie, które łączy świat biznesu z organizacjami pozarządowymi. Dzięki temu firmy mogą budować wizerunek organizacji odpowiedzialnej społecznie. 4-go września 2016 roku w 7 miastach Polski, Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Katowic, Wrocławiu i Gdańsku wystartowało 17 000 osób. W przyszłym roku planujemy dołączyć kolejne miasta i tym samym pomóc jeszcze większej liczbie osób.

Na Targach CSR

W czasie trwania targów pragniemy zaprezentować największy charytatywny bieg biznesowy w Polsce. Od pięciu lat dynamicznie rozwijające się wydarzenie, 4-go września zgromadziło na starcie w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku, 17 tysięcy osób. A wszystko po to, aby pomóc osobom po amputacji w zakupie protez, dofinansowaniu rehabilitacji i konsultacji psychologicznych. Nasza pomoc jest kompleksowa, dzięki temu beneficjenci biegu mogą wrócić do sprawnego funkcjonowania, pracy i realizowania marzeń. W ciągu pięciu lat dzięki zaangażowaniu firm i biegaczy zebraliśmy ponad 3 300 000 zł. To pozwoliło nam pomóc 110 osobom.

Inicjatywa ta ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale także promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem.

Bieg zainicjowały w Krakowie w 2012 r. firma UBS, Radisson Blu Hotel Kraków oraz Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty, jednak już jego pierwsza edycja odbyła się przy wsparciu firmy Luxoft oraz Urzędu Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Szybko rozwijająca się inicjatywa skłoniła pomysłodawców biegu do podjęcia decyzji o stworzeniu nowej organizacji, Fundacji Poland Business Run. To z kolei pozwoliło na rozszerzenie pomocy dla lokalnych fundacji i stowarzyszeń.

Ambasadorami Poland Business Run są: Rafał Sonik, Barbara Kurdej-Szatan, Julia Kamińska, Iwona Guzowska, Jolanta Fraszyńska, Joanna Jabłczyńska, Mateusz Janicki, Antoni Królikowski i Mikołaj Roznerski. Wartość promocji biegu wyniosła w tym roku 4.379.790 zł. Wynik ten osiągnęliśmy praktycznie nie ponosząc kosztów. W tym roku planujemy przyłączyć kolejne miasta i pomóc jeszcze większej liczbie osób.

Linki