Robert Bosch

 

bosh-logo-male

 

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie dostawcą technologii i usług. Zatrudnia ponad 370 000 pracowników na całym świecie. Firma prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, oraz Energy and Building Technology. Grupę Bosch reprezentuje spółka Robert Bosch GmbH oraz ok. 440 spółek zależnych i regionalnych w 60 krajach świata. W Polsce Grupa Bosch jest obecna od roku 1992 i jest reprezentowana przez 3 spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Bosch prowadzi w Polsce działalność w 4 lokalizacjach: Warszawie (siedziby spółek), Wrocławiu, Łodzi i Rzeszowie (fabryki).

bosh-so2a-03-16

Na Targach CSR

Chcielibyśmy zaprezentować dwa projekty edukacyjne, które realizujemy w Boschu:

Akademia Wynalazców im. Robera Boscha

To program edukacyjny dla gimnazjalistów, który firma Bosch prowadzi od 2011 roku. Jego celem jest popularyzowanie wśród uczniów przedmiotów ścisłych takich jak fizyka czy technika, pobudzanie kreatywności i promowanie uzdolnionej młodzieży. Akademia ma na celu zainteresowanie gimnazjalistów uczelniami technicznymi jako ścieżką rozwoju, co w przyszłości może przyczynić się do zwiększenia kadry inżynierskiej w kraju. Program jest realizowany w dwóch etapach. Pierwszy to warsztaty kreatywne dla gimnazjalistów, które odbywają się w pracowniach technicznych Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej. Podczas zajęć uczniowie m. in. budują roboty, sterują dronami, drukują w 3D, przeprowadzają doświadczenia chemiczne czy testują wytrzymałość materiałów kompozytowych. W drugim etapie gimnazjaliści budują własne wynalazki, które zgłaszają do konkursu. Dotychczas, w ciągu 6 lat trawania programu wzięło w nim udział ponad 7000 uczniów, którzy przygotowali 400 wynalazków.

Junkers Szkoli

To program edukacyjny prowadzony przez markę Junkers we współpracy ze szkołami ponadgimnazjalnymi kształcącymi na kierunkach: technik gazownictwa, technik urządzeń sanitarnych i na kierunkach pokrewnych. Poprzez tę inicjatywę firma Robert Bosch i należąca do niej marka Junkers wspierają rozwój nowoczesnego szkolnictwa zawodowego. Program ma na celu przekazanie uczniom oraz nauczycielom wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań grzewczych, promocję zawodu instalatora urządzeń grzewczych oraz rozwój kompetencji biznesowych uczniów. Marka Junkers szkoli nauczycieli techników w swoich Centrach Szkoleniowych z trzech obszarów tematycznych: kotły kondensacyjne, technika solarna i pompy ciepła oraz zapewnia im materiały do pracy z uczniami. Przeszkoleni nauczyciele prowadzą zajęcia dla uczniów w swoich szkołach. Uczniowie zdają testy sprawdzające nabytą wiedzę, a najlepsi z nich zdobywają nagrody, m.in: vouchery na szkolenia i egzaminy dające uprawnienia do wykonywania zawodu instalatora oraz elektronarzędzia Bosch.

Linki

Media społecznościowe