KGHM Polska Miedź

KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych. Jego sercem jest największe w Europie złoże rudy miedzi zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce. Dzięki bogatemu doświadczeniu, otwartości i stałemu podnoszeniu kompetencji firma zbudowała unikalną kulturę współdziałania i osiągnęła wysoką pozycję na arenie międzynarodowej. Dziś może mierzyć się z każdym wyzwaniem, zdobywać kolejne rynki oraz realizować ambitne projekty inwestycyjne zakrojone na szeroką skalę.

KGHM cieszy się reputacją wiarygodnego producenta, zaufanego kontrahenta i firmy prowadzącej politykę zrównoważonego rozwoju. Jest też odpowiedzialnym pracodawcą, ceniącym zaangażowanie i odmienność kulturową swoich pracowników na całym świecie. Łącznie zatrudnia ponad 34 tysiące osób.

kghm-fob-targi-zdj

Na Targach CSR

Program CSR EKO-Zdrowie: Jednym z wiarygodnych przykładów odpowiedzialności Polskiej Miedzi za społeczne otoczenie jest program EKO-Zdrowie. Obejmuje on inicjatywy prospołeczne na rzecz promocji wśród mieszkańców regionu profilaktyki zdrowotnej, aktywnego stylu życia i rekreacji. Na działania prozdrowotne programu składają się m.in. cykliczne zajęcia nordic walking dla dorosłych oraz lekcje nauki pływania dla dzieci. Pierwszy projekt dedykujemy dla osób, które ukończyły 40 rok życia. Zakłada on zajęcia z udziałem instruktorów w różnych miastach regionu Zagłębia Miedziowego, Z kolei program nauki pływania, zakłada lekcje podstaw pływania dla dzieci w wieku 5–10 lat. Zajęcia odbywają się w krytych pływalniach w Polkowicach, Lubinie, Legnicy i Rudnej (250 dzieci).

Linki