IKEA Retail Sygnatariuszem Wspierającym Karty Różnorodności w 2024 roku. Posłuchaj podcastu i poznaj dobre praktyki firmy w zakresie DEI

8 maja 2024

Miło nam ogłosić, że IKEA Retail została Sygnatariuszem Wspierającym Karty Różnorodności w 2024 roku. Organizacja wierzy w sprawiedliwe traktowanie i równe szanse dla każdej osoby. Dąży także do stworzenia kultury pracy, w której każdy czuje się akceptowany, szanowany i doceniany za swoją unikalność, promując atmosferę wzajemnego wsparcia.

Od 2019 roku IKEA wdraża Strategię Równości, Różnorodności i Włączania, aby zapewnić przyjazne środowisko pracy dla wszystkich pracowników. Zrealizowane inicjatywy obejmują program stażowy „Liczą się umiejętności” dla osób z doświadczeniem uchodźczym, urlop ojcowski IKEA, wsparcie organizacji pozarządowych poprzez sprzedaż torby STORSTOMMA oraz badanie równości płacowej w kontekście płci.

W najnowszym, 27. odcinku Diversity Talks gościnią Marzeny Strzelczak, doradczyni zarządu FOB ds. DEI, jest Judyta Rozmus – liderka projektów wsparcia osób z doświadczeniem uchodźczym w IKEA Retail. W rozmowie podjęto temat różnorodności w miejscu pracy, ze szczególnym naciskiem na doświadczenie osób uchodźczych.

Judyta Rozmus dzieli się przykładami działań w IKEA Retail, które mają wpływ na DEI w organizacji. W rozmowie między innymi o programie “Liczą się umiejętności”, w którym IKEA zatrudnia osoby uchodźcze, współtworzeniu “Inspirownika” dobrych działań z zakresu DEI z innymi firmami, a także o najnowszej kampanii “Zmieniamy narrację”, której potrzeba zrodziła się po obserwacji wielu negatywnych komentarzy w mediach dotyczących osób uchodźczych.

IKEA współpracuje także z wieloma organizacjami pozarządowymi, jak np. Fundacja Ocalenie, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę czy Fundacja Miłość Nie Wyklucza. Jedna z najpopularniejszych inicjatyw w ostatnich latach, “Torby Pełne Szacunku”, miała na celu przekazywanie dochodu ze sprzedaży kolorowych toreb na poszczególne fundacje. Inicjatywa została doceniona w II edycji Nagrody Karty Różnorodności w podkategorii Aktywizm korporacyjny zarówno przez Jury, jak i przez internautów.

POSŁUCHAJ PODKASTU

Serdecznie zapraszamy do odsłuchania rozmowy oraz do rejestracji na Zakończenie Miesiąca Różnorodności, które odbędzie się 21 maja w godz. 10:00-15:00 w Warszawie, w Forcie Sokolnickiego. Podczas tego wydarzenia IKEA Retail przedstawi case study w sekcji Jak tworzyć inkluzywne produkty i usługi?

REJESTRACJA

Więcej informacji o Miesiącu Różnorodności