Miesiąc Różnorodności to największe wydarzenie realizowane w ramach Karty Różnorodności wspierającej przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy.

Każdego roku wydarzenie gromadzi osoby eksperckie zajmujące się zarządzaniem różnorodnością oraz działające na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem i dyskryminacją. Do udziału zapraszamy osoby ze świata biznesu, administracji, organizacji pozarządowych i nauki. Chcemy spotkać się, by wspólnie celebrować różnorodność, wymieniać się doświadczeniami, dobrymi praktykami i inspiracjami do dalszego działania.

Polski Miesiąc Różnorodności jest częścią European Diversity Month organizowanego w maju przez Komisję Europejską.

parallax

Co w programie?

Tegoroczna edycja pod hasłem „Building Bridges for the Future Work” będzie się koncentrować wokół wyzwań związanych z równością płci i doświadczeniami osób migranckich, poruszymy również temat praw dziecka w biznesie.

W programie inauguracji znajdzie się panel Pełnomocniczek ds. Równego Traktowania, prezentacja konkretnych dobrych praktyk wdrażanych przez sygnatariuszy Karty oraz ogłoszenie zwycięzców II edycji Nagrody Karty Różnorodności.

Podczas zakończenia Miesiąca Różnorodności podsumujemy 4. edycję badania Diversity IN Check, narzędzia do diagnozy poziomu dojrzałości organizacji w obszarze zarządzania różnorodnością oraz ogłosimy Listę pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce 2023.

Na pytania odpowie

Miesiąc Różnorodności 2024

Irena Madej

Menedżerka projektów

 

irena.madej@fob.org.pl

+48 697 679 706