Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Już po raz trzeci redakcja cashless.pl opublikowała „Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+” w ramach projektu „Cashless dla równości”. Wśród wyróżnionych podmiotów znalazły się: BNP Paribas, Santander, mBank, ING Bank Śląski, Allegro, Credit Agricole. Do wypowiedzi w publikacji zaproszono Marzenę Strzelczak, dyrektorkę generalną Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Patronat merytoryczny nad rankingiem sprawuje Karta Różnorodności.
Coraz więcej firm w Polsce realizuje praktyki z zakresu zarządzania różnorodnością, jednak niewiele z nich mierzy efektywność, czy wpływ społeczny swoich działań. Jakie są sposoby mierzenia niematerialnych działań z zakresu DEI i jak robią to inni. Zobacz interaktywną infografikę przygotowaną na podstawie finału Miesiąca Różnorodności 2023.
Sprawdź naszą interaktywną infografikę, która jest zbiorem informacji i materiałów dotyczących obszaru współpracy międzypokoleniowej.
Niniejszy dokument jest tłumaczeniem przewodnika wydanego przez ADA National Network, który został dostosowany do polskich realiów przez Fundację TAKpełnosprawni. Zawiera wskazówki dotyczące przedstawiania osób z niepełnosprawnościami w sposób wyważony, pełen szacunku, językiem precyzyjnym, neutralnym i obiektywnym.
Wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami jest w Polsce od lat zbyt niski. Z zakończonego w maju 2021 badania Pracodawca na TAK wynika, że brak wiedzy i edukacji o współpracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz szereg krzywdzących stereotypów to jedne z najważniejszych czynników utrudniających ich obecność na otwartym rynku pracy.
Niniejszy raport przedstawia podsumowanie wybranych wyników 7. rundy Badania Zdrowia, Starzenia się Populacji i Procesów Emerytalnych „SHARE: 50+ w Europie”. Badanie to ma unikatowy na skalę europejską i światową charakter, co wynika z kilku powodów. Po pierwsze, jest to badanie panelowe, przeprowadzane częściowo na tej samej grupie osób w wieku 50 i więcej lat. Oznacza to, że istnieje możliwość oceny, jak zmienia się sytuacja tych osób wraz z upływem czasu. Po drugie, jest to badanie multidyscyplinarne, w którego realizację i analizę angażują się demografowie, epidemiolodzy, ekonomiści, psychologowie i socjologowie z wielu krajów Europy i świata. Po trzecie, jest to przedsięwzięcie międzynarodowe.
Według światowych danych, co piąta osoba jest neuroatypowa. Raport „Neuroróżnorodni w biurze” pokazuje jak zaprojektować biuro neuroinkluzywne i porządkuje wiedzę na temat neuroróżnorodności. To pierwsza publikacja na polskim rynku poświęcona tej tematyce.
Już blisko połowa polskich przedsiębiorstw zna pojęcie zarządzania różnorodnością, natomiast zaledwie 3 proc. firm posiada odrębny, formalny dokument poświęcony strategii firm w zakresie jej zarządzania – tak wynika z badania 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i agencję badawczą WiseRabbit. Badanie pokazuje, że tylko 15 proc. organizacji posiada programy wspierające wybraną grupę zatrudnionych. Wyniki nie napawają optymizmem.
Przygotowany przez 30% Club Poland „Przewodnik Diversity, Equity & Inclusion (DEI)” ma pomóc pracodawcom w działaniach z obszaru zarządzania różnorodnością o budowania inkluzywnej kultury organizacyjnej.
Trzeci blok tematyczny w ramach obchodów 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce to DEI W MIEJSCU PRACY. Partnerem tego bloku jest ERGO Hestia.