Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
W przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii publikacji zaprezentowano opis wybranych działań na rzecz realizacji Agendy 2030 i jej celów w Polsce przez rząd, samorządy oraz interesariuszy zrealizowanych do końca 2020 roku.
Przykłady działań biznesu opisane w podziale na 17 globalnych wyzwań ONZ zawiera “Mapa dobrych praktyk wspierających realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju”. Infografika, przygotowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odnosi się do aktywności firm na polu odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Ma inspirować i zachęcać do zgłaszania prowadzonych inicjatyw CSR do 10 stycznia do corocznego Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.
Celem badania „Konsumenci a gospodarka obiegu zamkniętego”, przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była charakterystyka stosunku i postaw Polaków do rozwiązań konsumenckich wspierających ochronę środowiska i gospodarkę obiegu zamkniętego. Badanie miało również na celu sprawdzenie poziomu wiedzy o postawach proekologicznych, jej wpływu na podejmowane decyzje oraz pozyskanie informacji na temat postrzegania społecznej odpowiedzialności korporacji. To również pierwsze tego typu badanie sprawdzające postawy Polaków wobec globalnych wyzwań określonych przez ONZ.
Publikacja jest trzecim z raportów Eurostatu monitorujących postępy w realizacji SDGs w Unii Europejskiej.
Raport „Forest Sector SDG Roadmap” została opracowana przez organizację WBCD we współpracy z jedenastu wiodącymi firmami członkowskimi. Celem publikacji jest maksymalizacja wkładu sektora usług leśnych w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju do 2030 roku.
Cztery lata po przyjęciu Agendy 2030 świat nie jest w stanie osiągnąć celów zrównoważonego rozwoju…
Raport Measuring Progress został opracowany przez United Nations Environment Programme we współpracy z Global Environment Outlook. Publikacja jest przeglądem aktualnego stanu realizacji środowiskowych Celów Zrównoważonego Rozwoju, dokonanego na podstawie zebranych danych statystycznych.
Publikacja „Edukacja dla zrównoważonego rozwoju” Centrum UNEP/GRID-Warszawa, prezentuje działania firm, zaangażowanych w edukowanie młodzieży, konsumentów, partnerów biznesowych oraz wykorzystujących w tym procesie nowoczesne technologie.
Publikacja „SDG Accountability Handbook: A Practical Guide for Civil Society” została opracowana przez organizację Transparency, Accountability & Participation (TAP) Network. Stanowi przewodnik służący do wzmacniania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i realizacji założeń Agendy 2030.
Raport „Time to Act for SDG 8: Integrating Decent Work, Sustained Growth and Environmental Integrity” został opracowany przez International Labour Organization. Niniejsza publikacja przedstawia postępy w realizacji celu zrównoważonego rozwoju 8, analizuje powiązania z innymi Celami Zrównoważonego Rozwoju i zawiera zalecenia dotyczące polityki na rzecz realizacji SDGs.