Publikacje

Wybrany typ publikacji: Publikacje i badania ESG

Zobacz wszystkie publikacje

Samo raportowanie nie ochroni klimatu. Dekarbonizacja firmy – konkurencyjność klimatyczna 2.0

Według ekspertów i ekspertek Fundacji Climate Strategies Poland, samo raportowanie klimatyczne nie przekłada się na redukcję emisji ani na konkurencyjność klimatyczną firm. Propozycje realnych działań z zakresu zarządzania klimatycznego są dostępne w raporcie CSP objętym patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Przewodnik po Taksonomii UE

Przewodnik Komisji Europejskiej po Taksonomii UE ma na celu wsparcie przedsiębiorstw oraz organizacji objętych zapisami rozporządzenia (UE) 2020/852 w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje. Dokument ułatwia zrozumienie głównych wyzwań związanych z rozporządzeniem i zawiera wytyczne, pozwalające na uzyskanie korzyści w wyniku implementacji.

Guide for European Diversity Month 2024

Przewodnik Komisji Europejskiej po Miesiącu Różnorodności przedstawia pomysły promowania różnorodności i inkluzji w miejscu pracy. 

Climate Governance Initiative Annual Report 2023

Climate Governance Initiative, organizacja powołana przez Światowe Forum Ekonomiczne, opublikowała swój pierwszy raport roczny. Dokument przedstawia historię rozwoju inicjatywy, która dociera już do ponad 100 tysięcy członków zarządów i rad nadzorczych w 70 krajach.

A Compendium of Market Practices

Raport Europejskiej Platformy Zrównoważonych Finansów dotyczy najistotniejszych celów i praktyk związanych z implementacją zrównoważonego finansowania na europejskich rynkach.

2023 Nature Benchmark

World Benchmarking Alliance zaprezentował wyniki badania blisko 400 firm z łańcucha wartości branży rolnej, spożywczej, papierniczej oraz leśniczej, które odpowiadają za ponad połowę przychodów w swoim sektorze.

Etyka w biznesie. Narzędzia dla profesjonalnej komunikacji

Publikacja jest efektem prac Zespołu ds. etycznej i odpowiedzialnej komunikacji Business & Human Rights Programme w ramach United Nations Global Compact Network Poland. 

Progress on the Sustainable Development Goals: The gender snapshot 2023

Raport UN Women i United Nations Department of Economic and Social Affairs zawiera analizę postępów w zakresie równości płci w odniesieniu do wszystkich 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs).

The 1.5°C Supplier Engagement Guide

Supply Chain Leaders i BSR stworzyły przewodnik dla przedsiębiorstw poszukujących odpowiedzi na pytanie, jak ograniczyć emisje gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.

Badanie dotyczące świadomości i gotowości na wdrażanie polityk zrównoważonego rozwoju w sektorze MŚP w Polsce

Czy polskie MŚP znają podstawowe pojęcia i regulacje związane ze zrównoważonym rozwojem? Jak wygląda wdrażanie polityk ESG w małej i średniej wielkości firmie? Jakiego wsparcia potrzebują przedsiębiorcy w kontekście wdrażania? Odpowiedź na te i inne pytania można znaleźć w raporcie z badania zrealizowanego na zlecenie Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

WBCSD briefing on key trends for 2024

WBCSD przygotowało raport składający się z trendów, które będą mieć wpływ na zrównoważony rozwój w 2024 roku. Mowa o nowych praktykach rynkowych, postępie technologicznym, głosie społeczeństwa obywatelskiego i nie tylko.

ESRS Implementation Q&A Platform. Explanations 1/2024

Uruchomiona przez EFRAG “ESRS Q&A Platform” zawiera wskazówki i objaśnienia dotyczące wdrażania European Sustainability Reporting Standards. 

Mainstreaming Biodiversity into Renewable Power Infrastructure

Publikacja OECD obrazuje wpływ infrastruktury energii odnawialnej na różnorodność biologiczną. Zawiera też dobre praktyki na rzecz bioróżnorodności w sektorze energetycznym.

Biznes na rzecz zmiany 2024

Raport zawiera omówienie trendów społecznych, środowiskowych i ładu korporacyjnego (ESG) w działaniach firm, stanowiących odpowiedź biznesu na najbardziej aktualne wyzwania. Przedstawia również deklaracje klimatyczne i opisy wdrożonych już działań w formie dobrych praktyk firm uczestniczących w programie.

Typ publikacji

Obszar tematyczny