Ruszyła II edycja konkursu „Opowiedz Nam Swoją Historię”

22 sierpnia 2016

 

Stowarzyszenie MANKO, zaprasza osoby starsze do udziału w konkursie „Opowiedz Nam Swoja Historię” i podzielenia się swoimi doświadczeniami.

Seniorzy to prawdziwa kopalnia wiedzy i doświadczeń, którymi jednak nie zawsze mają się  z kim_DSC4521 podzielić. Taką możliwość stwarza im druga edycja konkursu Opowiedz Nam Swoją Historię. Opowieści seniorów niosą za sobą wielką wartość: edukacyjną, społeczną, rozrywkową, a także integracyjną. Integracyjną, ponieważ przez konkurs pragniemy nie tyko zakty wizować osoby starsze, ale również przekonać młodych ludzi, aby to oni namówili swoje babcie i swoich dziadków, by wzięli udział w konkursie i opowiedzieli historię.

Założeniem konkursu jest stworzenie platformy do wymiany doświadczeń, z których będą mogły korzystać różne pokolenia. Bo jak mówi Krzysztof Zanussi w spocie promującym konkurs: tyle jest warte nasze życie, ile ludzie odczują, gdy nas zabraknie.

Do udziału w konkursie zachęcają aktywni seniorzy: modelka i aktorka Helena Norowicz, Dziarski Dziadek – Antoni Huczyński, najstarsza dj’ka w Polsce – Wirginia Szmyt znana jako DJ Wika, profesor Jerzy Vetulani, reżyser Krzysztof Zanussi, czy podróżnik Aleksander Doba, który jako pierwszy człowiek przepłynął samotnie kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Ich historie, promujące poprzednią edycję Konkursu, można obejrzeć na kanale GlosSenioraTv na YouTube._DSC4645

Regulamin można znaleźć tutaj.

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 30 września 2016 .W tym czasie każda osoba, która nagra filmik (max.3-5 minut) lub opisze swoją historię (1-2 strony + zdjęcie), może ją przesłać w formie elektronicznej na adres konkurs@manko.pl lub pocztą na adres redakcji „Głosu Seniora”: al. Słowackiego 46/30, 30-018 Kraków. Zwycięscy otrzymają atrakcyjne nagrody, a nagrodzone filmiki zostaną zaprezentowane na gali, która odbędzie się 8 października podczas III Ogólnopolskich Senioraliów w Krakowie.

źródło: materiały organizatora