Ogłoszono Corporate Equality Index 2017 – listę firm przyjaznych dla pracowników LGBT (w USA)

7 grudnia 2016

Organizacja Human Rights Campaign (Fundacja Kampanii Praw Człowieka) już po raz 15. ogłosiła listę najbardziej przyjaznych dla pracowników i pracownic LGBT firm w USA, na której znalazło się  887 firm, z czego 517 z najwyższą punktacją (o ponad 100 więcej niż rok temu).

Corporate Equality Index (CEI) jest uważany za największe, najdokładniejsze i najważniejsze zestawienie amerykańskich firm, pod kątem sprawdzenia ich praktyk i polityk względem pracowników i pracownic LGBT. Ranking opracowywany jest na bazie realizowanych przez firmy polityk równościowych oraz praktyk względem pracowników homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych (LGBT) ze szczególnym uwzględnieniem możliwości zatrudniania, ochrony przed dyskryminacją oraz dostępu do benefitów.

W tym roku na liście zadebiutowały, od razu z najwyższą punktacją m.in. LinkedIn, Goodyear Tire oraz Urban Outfitters. Na liście znalazły się także m.in. Deloitte, Dentons, Ikea, Nestle, których polskie oddziały są sygnatariuszami Karty Różnorodności.

Wszystkie statystyki i cały ranking znajdą Państwo na stronie Human Rights Campaign.

Więcej tutaj.