9 marca spotkanie dla sygnatariuszy Karty Różnorodności (ZMIANA TERMINU)

20 lutego 2017

Zapraszamy na pierwsze w tym roku spotkanie w ramach projektu Karta Różnorodności, przeznaczone dla nowych (tych, którzy podpisali deklarację w ciągu ostatniego roku) i długoletnich sygnatariuszy Karty. Spotkanie odbędzie się 9 marca w siedzibie Krajowej Izby Biegłych Rewidentów i będzie poświęcone pięcioleciu projektu w Polsce, dobrym praktykom sygnatariuszy, a także aspektom prawnym zarządzania różnorodnością oraz idei mentoringu.

Liczba miejsc jest ograniczona, a zgłoszenia udziału prosimy nadsyłać na adres biuro@fob.org.pl podając imię, nazwisko uczestnika oraz nazwę instytucji. Potwierdzeniem rejestracji jest otrzymanie maila zwrotnego z zaproszeniem.

Karta Różnorodności krok po kroku – spotkanie dla sygnatariuszy Karty Różnorodności

9 marca, Warszawa

Godzina  10.00 – 14.00,

W programie

  • 5 lat Karty Różnorodności Polsce – Marzena Strzelczak Forum Odpowiedzialnego Biznesu
  • Dobre praktyki sygnatariuszy Karty Różnorodności

    • Bank BGŻ BNP Paribas – Krzysztofa Bełz
    • Deloitte Polska – Malwina Faliszewska
    • Nestle Polska S.A. – Iwona Fluder
    • Orange Polska S.A. – Marcelina Pytlarczyk
    • Provident Polska – Agnieszka Krajnik
    • Siemens Sp. z o. o. – Anna Mizerska
  • „Przeciwdziałanie dyskryminacji w miejscu pracy. Aspekty prawne.”
    Dr Krzysztof Śmiszek – Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego
  • Siła mentoringu a indeks kompetencji XXI wieku – Robert Krool, prezes zarządu Fundacji LifeSkills
  • Mentoring, jako narzędzie w procesie sukcesji biegłych rewidentów
    Ewa Sowińska – Krajowa Izba Biegłych Rewidentów

Program może ulec zmianie.

Prelegenci i prelegentki

Malwina Faliszewska, Diversity Manager w Deloitte posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w szczególności w obszarze HR, które zdobywała w GE, Banku BPH oraz EDF Polska. Odpowiadała za procesy związane z rozwojem pracowników i szkoleniami. Była pomysłodawczynią wielu inicjatyw dla pracowników, m.in. programów promujących zdrowy styl życia, oraz działań w obszarze Diversity&Inclusion. Prowadziła sieci kobiet organizując konferencje i wydarzenia poświęcone budowaniu kariery zawodowej przez kobiety. Pisze bloga oraz prowadzi warsztaty. Malwina jest absolwentką SGH oraz UW. Ukończyła także podyplomowe studia trenerów grupowych w Laboratorum Psychedukacji przy SWPS.

Iwona Fluder – Młodszy Kierownik ds. Komunikacji Korporacyjnej z ponad 10-letnim doświadczeniem w komunikacji. Od kilku lat odpowiedzialna w Nestlé głównie za realizację strategii Public Affairs i CSR w tym: tworzenie i komunikację strategii odpowiedzialnego biznesu, prowadzenie dialogu z interesariuszami i wydawanie raportów społecznych. Do jej obowiązków należy również współpraca z interesariuszami: Polską Federacją Producentów Żywności, UNGC Polska, czy FOB. Zajmuje się również koordynowaniem programami zaangażowania społecznego dla Nestle w Polsce – Lekkoatletyka dla każdego oraz Nestlé needs YOUth.

Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa, Provident Polska SA W Providencie pracuje od 2006 r. wcześniej  związana była z branżą farmaceutyczną. W Providencie jest odpowiedzialna za koordynację projektu wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam, oraz programów z zakresu employer brandingu m.in. Kultura dzielenia się wiedzą, czyli współpracę ze środowiskiem akademickim, Pasjonaci Providenta dla firmowych pasjonatów oraz programy wzmacniające różnorodność w firmie: Dbamy nie tylko o mamy i Provident na obcasach.

Marcelina Pytlarczyk – Ekspert ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w zespole Komunikacji Korporacyjnej i CSR w Orange Polska zajmuje się wdrażaniem i rozwijaniem działań związanych z zarządzaniem różnorodnością, odpowiedzialna jest za audyt różnorodności i przygotowanie polityki różnorodności. Jest inicjatorką podpisania przez Orange Polska w 2012 roku Karty Różnorodności , powołania m.in. programu „Zdrowie na tak” skierowanego dla pracowników z niepełnosprawnościami. Aktywnie uczestniczy w dyskusji dotyczącej doceniania różnorodności i włączania jej do strategii biznesowej firm.

Robert Krool – przedsiębiorca, mentor z 30 letnim doświadczeniem. W rankingach Instytutu Monitorowania Mediów, Google i magazynu ThinkTank osadzony w gronie najcenniejszych osobowości w Polsce. W badaniu „Kogo słuchają polscy liderzy 2012” uplasował się na 7 miejscu w kategorii najbardziej wpływowych doradców biznesu. W kolejnym badaniu wśród decydentów w Polsce, uhonorowano jego działalność 12 miejscem w zestawieniu osób – mentorów, których głos najsilniej wpływa na sposób zarządzania firmami i prowadzenia biznesu. Obecnie prezes zarządu Fundacji LifeSkills – Centrum Kompetencji 21-go Wieku.

Ewa Sowińska – Biegły rewident z ponad 20 letnim stażem pracy w firmach audytorskich. Zastępcą Prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Partner ESO Audit od 1 października 2009 roku. Wcześniej Członek Zarządu PricewaterhouseCoopers. Członek Rady Konsultacyjnej przy Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Przewodnicząca Konwentu Pracodawców przy Sopockiej Szkole Wyższej Przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Forum Mentorów. W latach 2014-215 była członkiem Zespołu do spraw Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw powołanego przez Ministra Gospodarki.

Dr Krzysztof Śmiszek – absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (2003) oraz Podyplomowego Studium Prawa Europejskiego (2006). W latach 2003-2005 prawnik w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, gdzie zajmował się analizą i praktycznym stosowaniem ustawodawstwa antydyskryminacyjnego. W latach 2005-2008 pracował w Departamencie Prawnym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W 2016 r. obronił w Instytucie Nauk Prawno-Administracyjnych WPiA UW doktorat pt. „Europejski standard równości a prawo polskie. Aspekt materialny i instytucjonalny”. Trener praw człowieka RadyEuropy w ramach programu HELP (Human Rights Education for Legal Professionals). Od 2014 r. członek Europejskiej Sieci Ekspertów Prawnych w Dziedzinie Niedyskryminacji. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego. Redaktor portalu www.prawaczlowieka.edu.pl