Artykuły eksperckie

9 kwietnia 2020

Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważną rolę do odegrania ma sektor farmaceutyczny

  Jakie zmiany musieli Państwo wprowadzić w funkcjonowaniu organizacji w związku z pandemią? Jakie były największe wyzwania w tym obszarze? Sanofi jest jedną z największych firm farmaceutycznych o zasięgu globalnym, jak i lokalnym. Na co dzień jesteśmy partnerem w obszarze zdrowia dla milionów pacjentów i klientów na świecie, dostarczając im innowacyjne rozwiązania terapeutyczne, leki w…

6 kwietnia 2020

Kto się sprawdzi w kryzysie jako lider biznesu?

Marzena Strzelczak

Jak inaczej oczekiwać od swoich pracownic i pracowników maksymalnej motywacji, zaangażowania i kreatywności, której, jak nigdy wcześniej, potrzebujemy?

6 kwietnia 2020

Wolontariat w trakcie pandemii – globalne zasoby wiedzy dla koordynatorów

Karol Krzyczkowski

W ramach walki z koronawirusem wiele narodowych agencji i międzynarodowych organizacji odpowiedzialnych za wolontariat udostępniło zasoby własne i swoich członków. Dzięki dostępowi do internetu my możemy również po nie sięgnąć.

30 marca 2020

SDG 18 – Życie w kosmosie

Karol Krzyczkowski

W ostatnich dniach na grupie dyskusyjnej członków Sustainable Development Solutions Network (SDSN), pojawił się dość ciekawy wpis. Pomysł jest dość ciekawy – aby w ramach budowania świadomości o globalnych wyzwaniach dotyczących SDGs zwrócić uwagę również na kosmos, w ten sam sposób, w jaki ujęte są cele 14 – życie pod wodą i 15 – życie na lądzie. Mamy więc nowy, eksperymentalny SDG 18 – życie w kosmosie.

26 marca 2020

Budowanie świadomości i wartości

Katarzyna Mróz

Nie do końca wiadomo w niektórych organizacjach, w jaką stronę tę różnorodność skierować, kogo i czego ona miałaby dotyczyć, jak ona miałaby być realizowana. Niby wszyscy wiedzą, że ona jest, ale nie za bardzo ją rozumieją. To jest też specyfika Państwa firmy i jej korzenie. Jak rozumiem, tak jak w każdej grupie, pojawiają się jakieś trudności?

Typ artykułu

Obszar tematyczny