Publikacje

Zobacz wszystkie publikacje

State of Sustainable Business Survey (2014)

Do szóstej edycji badania realizowanego przez BSR i GlobeScan, które pokazuje najważniejsze trendy i wyzwania stojące przed 700 profesjonalistami, na co dzień zajmującymi się CSR, dodano także opinie studentów skupionych w Net Impact.

Corporate Social – Responsibility National Public Policies in the European Union – Compendium 2014

Komisja Europejska opublikowała Kompendium dot. CSR (Corporate Social – Responsibility National Public Policies in the European Union – Compendium 2014). Publikacja zawiera najważniejsze informacje związane z wdrażaniem zasad społecznej odpowiedzialności biznesu na poziomie ogólnoeuropejskim i krajowym.

Global Compact Yearbook Polska 2014

Publikacja przygotowana przez Global Compact Network Poland to bez wątpienia obszerne opracowanie, bo liczące aż 336 stron, będące przeglądem wyzwań stojących przed CSR zarówno w Polsce jak i na świecie. Autorom udało się zebrać 130 ekspertów, wypowiadających się w 11 głównych tematach związanych z CSR.

Filozofia Efektu. Książka o efektywności działań społecznych

Książka „Filozofia Efektu. Książka o efektywności działań społecznych” jest wynikiem 5 lat działania Konkordii. Książka skupia się na mierzeniu, nawet niespodziewanych, efektów działań firm i organizacji pozarządowych.

Time for diversity. Accelerating performance in Europe’s boardrooms (2014)

Raport wydany przez EY jest kontynuacją publikacji z 2013 „Time for change: recruiting for Europe’s boardrooms”. Pokazuje on, jak dzięki różnorodności można poprawić swoje wyniki (szczególnie w kontekście zarządzania ryzykiem), przygotowując się jednocześnie do wprowadzenia rozwiązań kwotowych w miejscach pracy.

Living Planet Report 2014

WWF po raz kolejny podjęła bardzo trudne wyzwanie – wskazanie stanu zdrowia naszej planety. W tym celu organizacja zbadała ponad 3000 gatunków żyjących w ponad 10 000 populacjach, ryzyko niedobory wody w każdym zakątku Ziemi, zmiany klimatyczne, limity emisji a także szereg innych czynników.

„Raportowanie danych niefinansowych ESG, a odpowiedzialne inwestowanie. Przewodnik dla spółek i inwestorów”

Poziom raportowania danych z obszaru społecznego i środowiskowego na polskim rynku kapitałowym, poza nielicznymi wyjątkami, jest bardzo niski. Spółki giełdowe cechują się jedynie dobrym poziomem ujawniania danych z zakresu ładu korporacyjnego – wynika z III edycji projektu edukacyjnego „Analiza ESG spółek w Polsce” organizowanego przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, Crido Business Consulting oraz GES. W ramach projektu przebadano 897 spółek pod kątem ujawniania danych niefinansowych związanych z kwestiami ochrony środowiska, odpowiedzialności społecznej i ładu korporacyjnego (ESG).

Dialog i budowanie relacji z interesariuszami – podręcznik dla firm

Polscy przedsiębiorcy rzadko pytają innych o opinie i oczekiwania pomimo, że właśnie dialog z interesariuszami jest dla firm źródłem pomysłów oraz szansą na rozwój. Ten temat został rozwinięty w najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Dialog i budowanie relacji z interesariuszami – podręcznik dla firm”. Jej premiera miała miejsce podczas II Anty-Konferencji CSR 15 października br. w Warszawie.

Polska wersja wytycznych ONZ dotyczących biznesu i praw człowieka

Dzięki współpracy Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu, Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” i Fundacji im. Friedricha Eberta opublikowana została polska wersja językowa Wytycznych dotyczących biznesu i praw człowieka: Wdrażanie Dokumentu Ramowego ONZ „Chronić, Szanować, Naprawiać” (oryg. UN Guiding Principles on Business and Human Rights: Implementing the United Nations “Protect, Respect and Remedy” Framework).

White Paper: From laboratory to road. A 2014 update of official and “real-world” fuel consumption and co2 values for passenger cars in Europe

Wedle raportu przygotowanego wspólnie przez szereg organizacji zajmujących się transportem samochodowym różnice deklarowanej przez producentów i rzeczywistej emisji CO2 przez samochody wynoszą około 38%. Na tak znaczną różnice składają się specyficzne warunki testów laboratoryjnych, a także zastosowanie technologii, które dużo lepiej działają w warunkach laboratoryjnych.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny