Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Na trzeciej Liście pracodawców zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce, wyłonioną w…
Coraz więcej firm w Polsce realizuje praktyki z zakresu zarządzania różnorodnością, jednak niewiele z nich mierzy efektywność, czy wpływ społeczny swoich działań. Jakie są sposoby mierzenia niematerialnych działań z zakresu DEI i jak robią to inni. Zobacz interaktywną infografikę przygotowaną na podstawie finału Miesiąca Różnorodności 2023.
Drugi czwartek maja 2023 r. w ramach obchodów Miesiąca Różnorodności koncentrował się wokół „Budowania mostów bez barier”. Tu uwaga skupiona była na aktywizacji osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy, obalaniu szkodliwych mitów i stereotypów.
Sprawdź naszą interaktywną infografikę, która jest zbiorem informacji i materiałów dotyczących obszaru współpracy międzypokoleniowej.
W dobie kryzysu klimatycznego i zastraszającego tempa utraty bioróżnorodności coraz pilniejsze staje się kompleksowe podejścia do zarządzania wpływem biznesu na środowisko. Na co powinny zwrócić uwagę firmy? Jak mogą odnaleźć się w gąszczu regulacji i wykorzystać zarządzanie środowiskowe jako narzędzie rozwoju i budowania przewagi konkurencyjnej?
Niniejszy dokument jest tłumaczeniem przewodnika wydanego przez ADA National Network, który został dostosowany do polskich realiów przez Fundację TAKpełnosprawni. Zawiera wskazówki dotyczące przedstawiania osób z niepełnosprawnościami w sposób wyważony, pełen szacunku, językiem precyzyjnym, neutralnym i obiektywnym.
Przewodnik sporządzony przez Komisję Europejską ma związek z nadejściem maja uznawanego powszechnie za Europejski Miesiąc Różnorodności. Głównym założeniem święta jest stworzenie platformy dla przedsiębiorstw i organizacji po to, by mogły skutecznie promować różnorodność w miejscach pracy i nie tylko.
Aż 1705 inicjatyw realizowanych przez 272 firmy opublikowano w 21. edycji raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, będącego największym przeglądem ESG, CSR i zrównoważonego rozwoju w Polsce.
Podsumowanie konsultacji on-line z ekspertami i ekspertkami zarządzającymi wolontariatem pracowniczym w firmach partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu realizowanych w latach 2021-22.
Już blisko połowa polskich przedsiębiorstw zna pojęcie zarządzania różnorodnością, natomiast zaledwie 3 proc. firm posiada odrębny, formalny dokument poświęcony strategii firm w zakresie jej zarządzania – tak wynika z badania 10-lecia Karty Różnorodności w Polsce przeprowadzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i agencję badawczą WiseRabbit. Badanie pokazuje, że tylko 15 proc. organizacji posiada programy wspierające wybraną grupę zatrudnionych. Wyniki nie napawają optymizmem.