Kim jesteśmy
Współpraca
Programy
Konkursy
Baza wiedzy
Co firmy mają wspólnego z aktywizmem? Jakie tematy cieszą się zainteresowaniem opinii publicznej? Czy warto zabierać głos w sprawach będących przedmiotem sporów? Odpowiedzi na te pytania zawiera najnowsza analiza tematyczna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Publikacja zawiera wyniki badań oraz komentarze czołowych ekspertów i ekspertek w obszarze CSR i komunikacji.
Jak wynika z przeprowadzonego wśród sygnatariuszy Karty Różnorodności badania, najbardziej popularnymi działaniami z zakresu zarządzania różnorodnością w organizacjach w Polsce są aktywności skierowane do kobiet, osób z niepełnosprawnościami i osób starszych (55+). Wciąż jednak stosunkowo niewiele jest ciekawych działań poświęconych budowaniu dobrej współpracy poprzez zarządzanie różnymi generacjami w organizacjach.
Rozwój koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju spowodował wzrost zapotrzebowania firm na specjalistów w tym zakresie. Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z partnerami postanowiło przyjrzeć się pożądanym kompetencjom oraz najważniejszym wyzwaniom stojącym przed pracownikami odpowiedzialnymi za kwestie CSR w firmie. Efektem tych prac jest analiza tematyczna FOB „CSR-owiec, czyli kto?”
Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspólnie z Instytutem Monitorowania Mediów opublikowały pierwszą w tym roku wspólną analizę…
W Polsce zakończył się proces legislacyjny dotyczący nowych przepisów w ustawie o rachunkowości. Nakładają one obowiązki w zakresie ujawniania…
Bezpieczeństwo energetyczne i ochrona środowiska, edukacja, współpraca i dialog, a także kwestie strategiczne i raportowanie…
Analiza Tematyczna FOB to zbiór eksperckich komentarzy i przydatnych narzędzi uzupełnionych o dobre praktyki z polskich firm – Sygnatariuszy Karty Różnorodności, które mogą stanowić inspiracje i cenne wskazówki we wprowadzaniu rozwiązań z zakresu pielęgnowania równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym. Znajduje się w niej także infografika, przedstawiająca najciekawsze wyniki badań dotyczących work-life balance.
W dniach 25–27 września 2015 roku w Nowym Jorku podczas Szczytu Zrównoważonego Rozwoju zostały przyjęte…
Brak chętnych do pracy wydaje się dziś utopijną wizją w sytuacji, gdy praktycznie co piąty młody Polak nie ma możliwości zatrudnienia w kraju. Z prognoz Głównego Urzędu Statystycznego wynika jednak, że już w 2020 roku stanie się to realne. Wykorzystanie potencjału najmłodszych pokoleń pracowników w dużej mierze zależeć będzie od sposobu zarządzania firm. Temu właśnie poświęcona jest najnowsza analiza tematyczna Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Młodzi na rynku pracy”.
Obok działań władz lokalnych i samych mieszkańców, w proces budowy bardziej przyjaznych miast zostaje włączony biznes. Może on dzielić się swoimi odpowiedzialnymi praktykami i innowacyjnymi rozwiązaniami m.in. w ramach 7 wyzwań, wyodrębnionych przez ekspertów Forum Odpowiedzialnego Biznesu w analizie tematycznej „Biznes na rzecz zrównoważonych miast”.