Publikacje

Wybrany obszar tematyczny: Ład organizacyjny

Zobacz wszystkie publikacje

Boards and their stakeholders. The state of play

Światowa Rada Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD) opublikowała raport dotyczący potencjału włączającego przywództwa w zakresie zaangażowania interesariuszy oraz zarządzania ryzykami biznesowymi.

Opracowanie na temat zmian klimatycznych. Zobowiązania oraz obowiązki informacyjne członków rad nadzorczych

Zmiany klimatyczne są obecnie powszechnie uznawane za zjawisko stwarzające nie tylko istotne ryzyko dla przedsiębiorstw, ale również poważne zagrożenie dla stabilności światowego systemu finansowego

Zmiany dotyczące raportowania informacji niefinansowych

Prace nad ujednoliceniem standardów raportowania niefinansowego, a w szerszym ujęciu – informacji z zakresu zrównoważonego rozwoju – są na coraz bardziej zaawansowanym etapie. Z myślą o ułatwieniu śledzenia proponowanych zmian przygotowaliśmy podręczną infografikę. Zachęcamy do korzystania z materiału i dzielenia się nim w mediach społecznościowych.

The reality of materiality. Insights from real-world applications of ESG materiality assessments

Celem najnowszej publikacji WBCSD jest wsparcie firm w zakresie prac nad istotnością ujawnianych danych ESG.

Zielone finanse po polsku

80% badanych banków komercyjnych wprowadziło elementy zrównoważonego finansowania w swoich strategiach biznesowych i ofercie produktowej, a niemal wszystkie uwzględniają ryzyka klimatyczne i środowiskowe w procesach kredytowych

Obowiązki biznesu wobec otoczenia. Głos zarządzających firmami działającymi w Polsce

Po raz pierwszy cykliczne badanie “Menedżerowie CSR” zostało uzupełnione o głos osób zarządzających firmami. Uczestnicy badania pokazują, że osoby zajmujące najwyższe stanowiska w strukturach firm są świadome wpływu zarządów na budowanie CSR oraz uwzględniają kwestie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w działalności biznesowej i procesach decyzyjnych. Nie zawsze też uznają prymat zysków nad społeczeństwem i środowiskiem, wynika z badania “Obowiązki biznesu wobec otoczenia. Głos zarządzających firmami działającymi w Polsce” opublikowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

2020 Research Report

Tylko niewielka część przedsiębiorstw – około 30% – dostarcza wystarczająco szczegółowych informacji na temat swojej polityki i ryzyk klimatycznych, które pozwalają zrozumieć ich rozwój, pozycję, wyniki i wpływ na środowisko.

Klimat w portfelu – czynniki środowiskowe a portfele inwestorów

Jak zauważają autorzy/ki raportu Investhink, czynniki środowiskowe odgrywają coraz większą rolę przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Głównym katalizatorem rosnącego znaczenia tych czynników są zmiany klimatyczne, które powodują, że zarówno kraje, jak i globalni zarządzający dostrzegają konieczność przekierowania większej części zasobów finansowych w stronę czystych technologii i spółek odpowiedzialnych środowiskowo.

Dostępność szansą dla biznesu. Przewodnik dla firm

W publikacji zebrano podstawowe informacje związane z dostępnością istotne z punktu widzenia działalności przedsiębiorstw. Opracowanie ma charakter praktycznego poradnika.

The time has come. The KPMG Survey of Sustainability Reporting 2020

W ostatnich latach na całym świecie odnotowuje się wzrost znaczenia raportowania w zakresie zrównoważonego rozwoju. W Polsce już blisko 8 na 10 największych firm raportuje tego typu kwestie.

Podcast »

Typ publikacji

Obszar tematyczny