Artykuły eksperckie

7 października 2014

W kierunku CSR 3.0 – debata

O tym, jakie miejsce zajmował odpowiedzialny biznes 25 lat temu oraz, jakie wyzwania stoją obecnie przed koncepcją CSR, rozmawiali uczestnicy debaty organizowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Warsaw Press.

29 września 2014

Prywatyzacja przestrzeni publicznej w miastach wyklucza najbardziej – rozmowa z Moniką Nowicką z Collegium Civitas

Monika Nowicka będzie uczestnikiem konferencji Inclusive Society: Poland, Norway, Europe, która odbywa się w dniach 6-7 października w Collegium Civitas. Jednym z głównych tematów wydarzenia jest wpływ przestrzeni miejskiej na zjawisko wykluczenia i włączenia społecznego.

1 września 2014

Zrównoważone miasto przestrzenią współpracy. Rozmowa z Sylwią Borkowską, City Partnerships

Artur Celiński z Res Publica rozmawia z Sylwią Borkowską o mieście jako przestrzeni współpracy, o rozbudzaniu tej współpracy i, o tym, aby ona sama nie ograniczała się do samej wymiany usług, ale w sposób pozytywny wpływała na naszą rzeczywistość.

25 sierpnia 2014

Laureaci Pióra odpowiedzialności. Marcin Świejkowski o reklamie w przestrzeni miejskiej

Marcin Świejkowski, laureat Pióra odpowiedzialności w kategorii Internet, opowiada o kwestii nadmiaru reklamowego outdooru. W nagraniu również Robert Sroka, laureat Pióra odpowiedzialności w kategorii Ekspert, wyjaśnia zagadnienie whistleblowingu.

18 sierpnia 2014

Biznes, miasto, zrównoważenie. O związkach nieoczywistych. Rozmowa z Piotrem Wielgusem

Artur Celiński z Res Publica rozmawia z Piotrem Wielgusem o nieoczywistych związkach między mieszkańcami, miastem i biznesem.

11 sierpnia 2014

Zrównoważony transport – o co w tym chodzi?

Kilka tygodni temu poruszaliśmy kwestie roli transportu rowerowego w zrównoważonych miastach. W tym tygodniu zwrócimy uwagę na transport publiczny. Okazją do tego jest wywiad z Jakubem Friedbergiem, ekspertem ds. organizacji transportu publicznego. Wywiad prowadzi Artur Celiński.

4 sierpnia 2014

Czy można zarobić na zrównoważonej infrastrukturze?

Robert Moritz, prezes zarządu ALTA S.A. opowiada o niezwykłym projekcie który realizuje firma – Siewiesz Jeziorna. Nie jest to tradycyjna inwestycja deweloperska, lecz całe, zaprojektowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju miasto.

28 lipca 2014

„Zieleń w mieście – sztuka zrównoważenia” – wywiad z Wywiad w TV CSR podczas 5. Targów CSR

Jakub Kronenberg z fundacji Sendzimira opowiada o rozwoju zielono-niebieskiej infrastruktury miejskiej i jej wartości ekonomicznej w rozmowie z Arturem Celińskim. Wywiad pochodzi z TV CSR, która nadawała 1 kwietnia w czasie 5. Targów CSR.

21 lipca 2014

Zrównoważona urbanistyka w praktyce – rozmowa z Maciejem Mycielskim z firmy MAU Mycielski Architecture & Urbanism

Artur Celiński z Res Publiki rozmawia z Maciejem Mycielskim z firmy MAU Mycielski Architecture & Urbanism o tym jak zrównoważona architektura i urbanistyka wygląda w praktyce.

13 lipca 2014

Zrównoważony transport w praktyce: Projekt INVOLVE

Zrównoważony transport w praktyce – tego dotyczy rozmowa z Tamasem Dombim z ZTM, koordynatorem Projektu INVOLVE. Rozmowa odbyła się w czasie 5. Targów CSR, 1 kwietnia w Warszawie.

Typ artykułu

Obszar tematyczny