Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Pomoc humanitarna nie została specyficznie zdefiniowana w ustawie, natomiast należy przez nią rozumieć wszelkie świadczenia pieniężne i niepieniężne na rzecz wskazanych wyżej obywateli Ukrainy.
Wydarzenia w ostatnim czasie pokazały, jak potrafimy się zjednoczyć i wspólnie pomagać, w obliczu ogromnej tragedii. Ale czy wiemy jak to robić mądrze?
Polskie społeczeństwo bardzo zaangażowało się w pomoc uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy. Wiele osób gości ich także w swoich domach. Jak mądrze pomagać? I jak jednocześnie zadbać o swój dobrostan?
O ile sama pandemia jest zjawiskiem dramatycznym, ciągnącym za sobą wiele negatywnych zjawisk, o tyle jej wpływ na działania społeczne można ocenić jako mobilizujący. Rok 2020 był dla wolontariatu pracowniczego rokiem przełomowym.
Sam fakt, że dostrzegamy zaangażowanie koordynatorów wolontariatu pokazuje, że dojrzeliśmy w Polsce, żeby tym tematem się na poważnie zająć. Skoro udało nam się zmobilizować różne podmioty do uznania zawodu CSRowca, to pora pokazać jak ważni są koordynatorzy wolontariatu.
Wiedza o finansach nie jest niestety mocną stroną Polaków. Świadczą o tym i wyniki badań, i dane Krajowego Rejestru Długów. Problem ten dostrzegają firmy, które organizują szkolenia dla pracowników udostępniają wiedzę ekspercką na portalach edukacyjnych, tworzą scenariusze zajęć i wreszcie – uczą dzieci i młodzież w ramach programów wolontariatu pracowniczego.
W trakcie pandemii COVID-19 doceniono w jaki sposób wolontariusze, jako agenci zmian, zapewniają praktyczne działania, które budują nadzieję, wpływają na poprawię życia i wzmacniają społeczności.
Hostessy w kusej sukience jako oprawa konferencji ekonomicznej, seminarium, targów. Biust sprzedający silikon budowlany lub zapraszający do zakładów bukmacherskich. Szykujmy się na egzamin poprawkowy z #me too.
Forum Odpowiedzialnego Biznesu kontynuuje akcję #BiznesReagujeOdpowiedzialnie i zaprosiło Prezeski i Prezesów firm partnerskich FOB do wypowiedzi o zagrożeniach, wyzwaniach i zmianach funkcjonowania biznesu w obliczu pandemii. Z Jerzym Kwiecińskim, prezesem zarządu PGNiG, rozmawia Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Biznes sprawnie wykorzystuje narzędzia zarządzania kryzysowego, a jednocześnie odpowiada na społeczne oczekiwanie zaangażowania i wsparcia. Firmy wdrażające CSR są świadome złożoności wieloaspektowego kontaktu z interesariuszami. Wiedzą, po jakie narzędzia i działania sięgnąć, by uwzględnić ich potrzeby, budując wartość równocześnie dla siebie, jak i otoczenia.