Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Najpóźniej w sierpniu tego roku kraje UE powinny wdrożyć własne rozwiązania w związku z ogłoszoną w 2019 r. dyrektywą work-life balance. Co mogą zrobić pracodawcy, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób łączących pracę z zajmowaniem się osobami zależnymi?
Na początku lutego poznaliśmy rządowe propozycje dotyczące zmian w polskim prawie pracy związanych z wdrożeniem dyrektywy w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów ogłoszonej przez Komisję Europejską w 2019 roku.
Dlaczego solidnie wykształcona większość społeczeństwa, wyposażona także w atuty takie jak empatia, zdolność budowania relacji i odpowiedzialność społeczna, jest wciąż niedoreprezentowana na najwyższych stanowiskach oraz na rynku pracy? Z czego to wynika i jak możemy to zmienić?
To jak rekrutujemy jest funkcją tego, w jakim społeczeństwie żyjemy. (…) Świadomość i potrzeby dotyczące równych szans w miejscu pracy to trend, który się budzi – w szczególności, gdy pytamy o zatrudnienie.
Jeśli chcemy w sposób odpowiedzialny odbudować gospodarkę oraz postawić na zrównoważony rozwój i spójność społeczną, to musimy zadbać o to, by nie zostawić nikogo w tyle. Słowem: musimy postawić na strategiczne zarządzanie różnorodnością.
Świadomość, czym jest podmiotowe traktowanie i szacunek, a czym dehumanizacja i agresja w pracy, wzrasta zarówno wśród osób pracujących, jak i pracodawców. Wiedza o mobbingu staje się powszechna, stąd coraz częściej sytuacje przemocy są oficjalnie zgłaszane właściwym organom.
Wiele osób mających do czynienia z pracownikami 50+ zetknęło się z różnymi stereotypami i przekonaniami na temat tego wieku i skonfrontowało je z własnymi myślami – pozytywnymi i negatywnymi.
Pandemia pokazała, że dotyczasowe modele aktywności społeczno-gospodarczej nie służą planecie i społeczeństwu.
Biznes jest częścią naszego życia społecznego. Zatem sprawy, które są ważne dla całego społeczeństwa, dotyczą także, co oczywiste, firm.
Kobiety pełnią większość obowiązków związanych z rolami opiekuńczymi. I to one ponoszą konsekwencje takiego stanu rzeczy. Cztery na dziesięć kobiet ocenia bowiem, że w związku z koniecznością realizacji zobowiązań opiekuńczych straciły pewne szanse zawodowe.