Multimedia (135 materiałów)

Wszystkie obszary

Biznes i nauka – perspektywy na przyszłość

Multimedia

26 czerwca 2012 r. odbyła się debata pt. „Biznes i nauka – perspektywy na przyszłość” zorganizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem debaty była dyskusja nad tym, jakie perspektywy zawodowe mają polscy absolwenci, czy ich kompetencje są spójne z oczekiwaniami biznesu oraz jaka jest jakość szkolnictwa wyższego. Debatę zorganizowano w ramach cyklu „Rozmowy o odpowiedzialnym biznesie”.

oglądaj

Focus on Partner: Unilever

Multimedia

W ramach cyklu Focus on Partner, w którym przedstawiamy społecznie odpowiedzialne działania firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu, swoje CSR-owe działania prezentuje Unilever.

oglądaj

Po co nam Euro 2012? Odpowiedzialne Mistrzostwa

Multimedia

25 kwietnia Forum Odpowiedzialnego Biznesu zorganizowało debatę pt. „Po co nam Euro 2012? Odpowiedzialne Mistrzostwa” z cyklu Rozmowy o odpowiedzialnym biznesie. Głównym celem spotkania było wywołanie dyskursu na temat społecznych, ekonomicznych i środowiskowych skutków Mistrzostw Piłki Nożnej.

 

oglądaj

Targi CSR 2012

Multimedia

29 marca 2012 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyły się Targi CSR zorganizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Blisko 70 firm i organizacji zaprezentowało swoje działania na rzecz pracowników, konsumentów, społeczeństwa oraz środowiska naturalnego.

oglądaj

Inauguracja Karty Różnorodności w Polsce

Multimedia

14 lutego 2012 roku podczas konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie zorganizowanej przez Biuro Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu została uroczyście zainaugurowana Karta Różnorodności w Polsce. Dokument został podpisany przez przedstawicieli i przedstawicielki 14 firm — inicjatorów Karty w Polsce.

oglądaj

Pierwsze w Polsce spotkanie z Muhammadem Yunusem, Noblistą, twórcą systemu mikrokredytów

Multimedia

31 stycznia w Warszawie odbyło się pierwsze w Polsce spotkanie z Muhammadem Yunusem, laureatem Pokojowej Nagrody Nobla (2006 rok), twórcą systemu mikrokredytów i koncepcji przedsiębiorstwa społecznego. Spotkanie zorganizowało Wydawnictwo ConCorda, Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Program Narodów zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) Biuro Projektowe oraz Magazyn ThinkTank. Forum Odpowiedzialnego Biznesu było partnerem spotkania.

oglądaj

Zrównoważony design i architektura

Multimedia

1 lutego 2012 r. w warszawskiej klubokawiarni Resort odbyła się debata pt. „Zrównoważony design i architektura” zorganizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Podczas spotkania zaproszeni goście zastanawiali się nad tym jak zrównoważony design wpływa na społeczeństwo i środowisko, jaka jest rola designera, jakie innowacje czekają tę branżę oraz czy zrównoważona architektura ma szansę stać się obowiązującym standardem.

oglądaj

CSR dla inwestorów – cykl filmów

Multimedia

Serwis informacyjny 3BL Media przygotował 12 odcinków filmów z cyklu „CSR dla Inwestorów”. Cykl prezentowanych zagadnień ukazuje w jaki sposób społeczna odpowiedzialność biznesu oraz analiza obszarów ESG (środowiska, relacji społecznych oraz ładu korporacyjnego) mają wspływ na podstawową działalność spółek giełdowych oraz decyzji inwestycyjnych.

oglądaj

Liga Odpowiedzialnego Biznesu

Multimedia

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to program edukacyjny Forum Odpowiedzialnego Biznesu budujący nowe kadry menedżerów i przedsiębiorców, animatorów społecznych, liderów zmian i przede wszystkim odpowiedzialnych ludzi. LOB grupa  studentów i studentek – Ambasadorów i Ambasdorek CSR w lokalnych środowiskach.

oglądaj