Raport „Neuroróżnorodni w biurze. Jak projektować neuroinkluzywne przestrzenie pracy?”

Raport „Neuroróżnorodni w biurze. Jak projektować neuroinkluzywne przestrzenie pracy?”

Według światowych danych, co piąta osoba jest neuroatypowa. Raport „Neuroróżnorodni w biurze” pokazuje jak zaprojektować biuro neuroinkluzywne i porządkuje wiedzę na temat neuroróżnorodności. To pierwsza publikacja na polskim rynku poświęcona tej tematyce.

Przygotowania raportu podjęła się firma Workplace, zespół specjalizujący się w kształtowaniu środowisk pracy. Skanska i Business Link to podmioty, które zainspirowały innowatorów. Co więcej, Workplace zaprosił do współpracy nad raportem firmę Impronta, stosującą wiedzę z dziedziny neuronauk w projektowaniu architektonicznym. Do interdyscyplinarnego zespołu ekspertów pracujących nad raportem dołączyli także eksperci od komunikacji z Saints, graficy z Tinge, a wypowiedzi do raportu udzielili dr Michał Tomczak, ekspert w dziedzinie neuroróżnorodności w kontekście środowiska pracy, oraz Tina Sobocińska, ekspertka z ponad 20-letnim doświadczeniem w obszarze HR zgromadzonym w międzynarodowych firmach.

W publikacji pokazano szereg rozwiązań architektonicznych i aranżacyjnych, pozwalających na stworzenie bardziej inkluzywnej przestrzeni, do której pracownicy będą chętniej przychodzić.

Na końcu raportu czytelnicy odpowiedzialni za tworzenie przestrzeni pracy w firmach znajdą uproszczoną listę kontrolną, pozwalającą na ocenę pod kątem neuroinkluzywności.

Pobierz raport tutaj>>