Aktualności

15 września 2021

Światowy Dzień Działania: Celuj w jutro. Już dziś! #dobrecele

Aktualności FOB

Z okazji Światowego Dnia Działania odbędzie się inauguracja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Dobre Cele, której partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Marcin Popkiewicz, założyciel portali Nauka o klimacie i Ziemia na rozdrożu.

15 września 2021

Grupa ORLEN wchodzi w kluczową fazę kolejnego projektu OZE w Wielkopolsce

Od Partnerów

Budowa PV Gryf, nowej farmy fotowoltaicznej Energi OZE, spółki zależnej Energi z Grupy ORLEN, weszła w najważniejszy etap. Rozpoczął się montaż ok. 40 tys. paneli fotowoltaicznych. Farma będzie mieć moc zainstalowaną ok. 20 MW. Planowany termin uruchomienia PV Gryf to grudzień 2021 roku.

15 września 2021

Mobilna strefa nauki Energi i Fundacji ORLEN wyruszyła w podróż po Polsce

Od Partnerów

Nauka o odnawialnych źródłach energii, ekologii i segregacji odpadów w formie interaktywnej zabawy. Tak wygląda XI edycja Planety Energii, ogólnopolskiego programu edukacyjnego Energi z Grupy ORLEN, realizowanego po raz pierwszy we współpracy z Fundacją ORLEN.

15 września 2021

O cyklu #OdPOWIEDZialnie na VI Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”

Aktualności FOB

17 września startuje Festiwal Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. To jedyny w Polsce festiwal, gdzie swoje dobre praktyki mogą zaprezentować wszystkie 3 sektory: samorządy, biznes i organizacje pozarządowe. Pokazy konkursowe odbędą się online od 17 września, natomiast 24 września (Kino Rialto w Poznaniu) o regulaminowe Tarcze powalczą najlepsze festiwalowe filmy.

15 września 2021

CCC wśród czołowych spółek giełdowych na świecie w obszarze różnorodności i inkluzywności

Od Partnerów

Grupa CCC, partner Forum Odpowiedzialnego Biznesu, została wyróżniona w prestiżowym rankingu „Top 25 Most Diverse & Inclusive Companies”. Wskazuje on te spółki giełdowe, które najbardziej dbają o różnorodność w swoich zespołach i równe traktowanie pracowników. Na ponad 11 tysięcy przedsiębiorstw Grupa CCC zajęła 11. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. w branży fashion.

14 września 2021

Jak skutecznie przyciągać nowe talenty? Postaw na wartości

CSR na świecie

Ukazał się nowy raport Edelmana poświęcony motywacjom stojącym za kształtem relacji na linii pracownicy-pracodawcy. Stwierdzono w nim, że zachętą do dłuższej i bardziej wytężonej pracy przestały być kwestie stricte finansowe. Coraz ważniejszą rolę odgrywają zaś wartości, którymi kieruje się dana firma.

14 września 2021

W tym miejscu nauczysz się nowoczesnego rzemiosła. FabLab otwiera się na warszawskiej Pradze

Od Partnerów

FabLab powered by Orange to projekt społeczny, który ma podnosić kompetencje mieszkańców stolicy w zakresie nowoczesnego rzemiosła i pozwolić im spędzać czas z technologiami w wartościowy sposób. Prowadzone są tu zajęcia i warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych, na których uczą się tworzyć w nurcie zrób to sam. Dziś odbyło się oficjalne otwarcie warsztatowni wyposażonej w m.in. drukarki 3D, plotery laserowe, frezarki CNC czy elektronikę.

14 września 2021

Wiemy jak wzmocnić koordynatorów wolontariatu pracowniczego

Aktualności FOB

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce”, którego celem jest podniesienie wiedzy osób zajmujących się wolontariatem pracowniczym lub chcących się rozwijać zawodowo w kierunku zarządzania aktywnościami społecznymi pracowników. O samym projekcie będzie można dowiedzieć się podczas webinarium informacyjnego, które odbędzie się 21 września o 10:00.

14 września 2021

EkoEksperymentarium. Nowa odsłona gry o ekologii

Od Partnerów

Z początkiem roku szkolnego ruszyła nowa odsłona EkoEksperymentarium.pl – darmowej gry o ekologii dla dzieci w wieku 5 – 11 lat. Stanowi ona pomoc dydaktyczną dla rodziców lub nauczycieli w edukacji ekologicznej. Gra toczy się w domu, nowością jest m.in. pokój Róży, gdzie na graczy czekają cztery nowe eko-wyzwania. Jedno z nich dotyczy wpływu okna dachowego oraz rolet na oszczędność energii w domu i zostało opracowane przy udziale ekspertów z firmy VELUX.

14 września 2021

Nestlé Winiary laureatem nagrody „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Od Partnerów

Fabrykę „Winiary” doceniono za wysoką jakość dialogu społecznego, poprawę warunków wynagrodzenia, inwestycje w jakość warunków pracy i bezpieczeństwo, wprowadzanie pracowniczego programu emerytalnego, a także dodatkową opiekę medyczną i stabilizację zatrudnienia. Warto podkreślić, że to pracownicy nominują swoich pracodawców do tej nagrody.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc