Aktualności

7 sierpnia 2020

Odpowiedzialnie o zrównoważonym budownictwie

Aktualności FOB

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej prezentuje kolejną już, szóstą broszurę informacyjną z cyklu „Odpowiedzialny konsument”. Tym razem podpowiadamy, jak odpowiedzialne wybory konsumenckie wspierają zrównoważone budownictwo.

7 sierpnia 2020

Kartami wydajemy na książki nieco więcej niż przed rokiem – wynika z analizy Santander Bank Polska

Od Partnerów

9 sierpnia przypada „Światowy Dzień Miłośników Książek” – z tej okazji analitycy Santander Bank Polska przyjrzeli się wydatkom kartami płatniczymi Polaków w księgarniach i salonach prasowych. Na książki i gazety wydajemy w ten sposób obecnie 14% więcej niż w ubiegłym roku. Mieszkańcy województwa lubelskiego, świętokrzyskiego i podlaskiego wydają więcej niż inni.

7 sierpnia 2020

Odpowiedzialne inwestycje przyszłością na rynku private equity

Od Partnerów

Ponad dwie trzecie przedstawicieli funduszy private equity w Europie Środkowej uważa, że uwzględnienie kryteriów ESG może zwiększyć wartość firmy.

6 sierpnia 2020

Wirtualna wystawa uczy najmłodszych o recyklingu

Od Partnerów

W ciągu roku recyklingowi poddawana jest zaledwie połowa butelek PET, a przecież są one świetnym surowcem, który w pełni nadaje się do ponownego przetworzenia! Aby w przystępny sposób pokazać, jak ważny jest to proces oraz przybliżyć każdy z jego etapów najmłodszym, po Polsce jeździ specjalna śmieciarka Miecia. W jej wnętrzu nie znajdują się odpady, tylko… interaktywna wystawa poświęcona recyklingowi, która teraz jest dostępna także online! By dodatkowo zachęcić do zgłębienia tajników recyklingu plastiku PET, do końca sierpnia trwa konkurs z atrakcyjnymi eko-gadżetami do wygrania.

6 sierpnia 2020

CCC zebrało już ponad tonę obuwia w ramach akcji „Daj swoim butom drugie życie”

Spółka CCC, lider sektora obuwniczego w Europie Środkowo-Wschodniej rozpoczęła pilotażową zbiórkę używanego obuwia pod hasłem „Daj swoim butom drugie życie”. Podczas pierwszych trzech tygodni akcji (od 6 lipca 2020) przeprowadzonej w 11 sklepach stacjonarnych CCC w Polsce, zebrano ponad tonę obuwia. Pilotażowa zbiórka, po pierwsze pozwoli sprawdzić zainteresowanie i świadomość tematu w Polsce, po drugie pomoże zbadać możliwości zagospodarowania zużytego obuwia. Akcja wpisuje się w przyjętą przez spółkę Strategię Zrównoważonego Rozwoju i jeden z celów – wdrażanie koncepcji obiegu zamkniętego produktów.

6 sierpnia 2020

Santander Universidades i Fundacja Santander wystartowały z projektem edukacyjnym „Start w studia z Santander” dla tegorocznych maturzystów

Od Partnerów

„Start w studia z Santander” ma wspierać młodych ludzi w wyborze właściwej uczelni i odnalezieniu się w akademickiej rzeczywistości.

6 sierpnia 2020

Kompania Piwowarska najlepiej ocenianą firmą z branży FMCG w Polsce w badaniu Randstad

Od Partnerów

Stabilność zatrudnienia, atrakcyjne wynagrodzenie i benefity oraz rodzaj zadań i odpowiedzialności to czynniki najwyżej oceniane przez uczestników rankingu Randstad Employer Brand. Zapewniły one Kompanii Piwowarskiej pierwsze miejsce w tym zestawieniu najlepszych pracodawców. To drugie takie z rzędu wyróżnienie dla lidera rynku piwnego w Polsce.

5 sierpnia 2020

Startuje 77. wyścig Tour de Pologne – Carrefour Polska tradycyjnie Sponsorem Głównym

Od Partnerów

Carrefour Polska po raz czwarty z rzędu został Sponsorem Głównym Tour de Pologne. Wsparcie wydarzenia stanowi wyraz aktywnego zaangażowania sieci w długoterminową strategię transformacji żywieniowej, promującą zdrowy styl życia i realizowaną w Polsce od 2018 roku. 77. edycja wyścigu odbywa się w dniach 5-9 sierpnia pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Dudy.

5 sierpnia 2020

LPP przystąpiło do globalnej inicjatywy Zero Discharge of Hazardous Chemicals

Od Partnerów

LPP, właściciel Reserved, Mohito, House, Sinsay i Cropp, jako pierwsza polska firma przystąpiła do międzynarodowej inicjatywy, której celem jest globalne ograniczanie negatywnego wpływu branży odzieżowej na środowisko naturalne. Polski producent odzieży od 5 sierpnia br. stał się tzw. Przyjacielem Porozumienia Zero Discharge of Hazardous Chemicals (ZDHC). To kolejne działanie firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju w ramach zapisów strategii „For People For Our Planet” na lata 2020-2025.

5 sierpnia 2020

NESCAFÉ Dolce Gusto z programem recyklingu kapsułek

Od Partnerów

Wystartował projekt #RecyklingDolceGusto, w ramach którego klienci sklepu internetowego NESCAFÉ® Dolce Gusto® mogą bezpłatnie oddawać do recyklingu zużyte kapsułki po kawie. To kolejny krok marki w dążeniu do zwiększenia odzysku i recyklingu kapsułek.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc