Aktualności

20 stycznia 2021

Pracownicy Banku BNP Paribas będą wspierać Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji i Fundację Synapsis w ramach programu odpisów od pensji „Wspieram cały rok”

Od Partnerów

Rozpoczyna się kolejny rok programu filantropii indywidualnej pracowników Banku BNP Paribas „Wspieram cały rok”.

20 stycznia 2021

Z czego jesteśmy w stanie zrezygnować, by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu?

CSR na świecie

Mając do wyboru rezygnację z podróżowania samolotem, spożywania mięsa, kupowania nowych ubrań, korzystania z usług strumieniowej transmisji wideo czy posiadania samochodu w celu walki ze zmianą klimatu, 46% Polaków uznało za najłatwiejszą opcję rezygnację z podróżowania samolotem. Dla porównania, według 41% najtrudniejszym działaniem w celu przeciwdziałania zmianie klimatu byłaby rezygnacja z samochodu.

18 stycznia 2021

Zgłoś artykuły na temat CSR i zrównoważonego rozwoju

Aktualności FOB

Trwa nabór artykułów opublikowanych w 2020 roku, dotyczących odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Teksty wezmą udział w corocznym konkursie „Pióro odpowiedzialności”, organizowanym od 11 lat przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Zgłoszenia odbywają się poprzez stronę odpowiedzialnybiznes.pl/pioro.

15 stycznia 2021

#JamaisSansElles: 100 kluczowych menedżerów Grupy BNP Paribas dołączyło do inicjatywy na rzecz kobiet

Od Partnerów

Zgodnie ze swoim dążeniem do zwiększania zaangażowania na rzecz równości i promowania utalentowanych kobiet, Grupa BNP Paribas rozszerzyła grono sygnatariuszy karty #JamaisSansElles (Nigdy Bez Niej) do grona wszystkich 100 liderów kadry kierowniczej na świecie.

15 stycznia 2021

ING ponownie z certyfikatem HR Najwyższej Jakości

Od Partnerów

ING Bank Śląski drugi raz z rzędu otrzymał certyfikat HR Najwyższej Jakości za stosowanie najlepszych praktyk i promowanie wysokich standardów w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi.

14 stycznia 2021

Wolontariusze Banku BNP Paribas w 2020 roku pokazali, że można na nich polegać

Od Partnerów

„Możesz na mnie polegać”, to motto wolontariatu pracowniczego, który w banku działa od 2011 r.

14 stycznia 2021

„Domowa Szkoła z Biedronką” dzięki komputerom od sieci

Od Partnerów

Jednym z problemów, z jakim mierzą się rodzice dzieci w wieku szkolnym, jest dostęp do sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej. Program „Domowa Szkoła z Biedronką”, w ramach którego do 2000 pracowników sieci trafiły właśnie nowe komputery, to odpowiedź na ten problem.

13 stycznia 2021

Ostatnie godziny na zgłoszenie dobrych praktyk CSR

Aktualności FOB

Jeszcze tylko dziś (13 stycznia) do końca dnia firmy mogą zgłaszać realizowane w 2020 r. działania z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju. Forum Odpowiedzialnego Biznesu przygotowało grafikę ułatwiającą sprawne zarejestrowanie dobrych praktyk. 

13 stycznia 2021

Circular economy w L’Oréal Polska

Od Partnerów

Z przeprowadzonych badań wynika, że największym odbiorcą tworzyw sztucznych w Polsce jest sektor opakowań, który wykorzystuje 32,5 proc. wyprodukowanego plastiku.

12 stycznia 2021

Lodówka dla NGO-sów od grupy Amica

Od Partnerów

Z opublikowanego przez Federację Polskich Banków Żywności raportu „Nie marnuj jedzenia 2020” wynika, że ponad połowa dorosłych Polaków przyznaje się do wyrzucania żywności.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc