Aktualności

13 maja 2022

Join us at the 9th CSR Marketplace on May 25 at EXPO XXI in Warsaw

Aktualności FOB

The Responsible Business Forum, the largest and the longest-operating company in the field of corporate social responsibility and sustainable development in Poland, organizes for the 9th time the CSR Marketplace. The event will take place on May 25 at the EXPO XXI Warsaw, Poland. The admission for the visitors is free.

13 maja 2022

9. Targi CSR: program części konferencyjnej

Aktualności FOB

Już 25 maja 2022 r. w Warszawie rozpoczną się największe targi odpowiedzialnego biznesu. O godz. 10:00 rozpocznie się część konferencyjna, w której udział wezmą m.in. Jerzy Buzek, prof. Adam Bodnar czy przedstawiciele Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

11 maja 2022

Spotkanie Chapter Zero Poland na 9. Targach CSR

Aktualności FOB

Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z partnerami zaprasza do udziału w pierwszym stacjonarnym spotkaniu dla członków i członkiń Chapter Zero Poland oraz osób zasiadających w radach nadzorczych i zarządach spółek, które poświęcone będzie roli rad nadzorczych w tworzeniu strategii klimatycznych organizacji. Spotkanie będzie miało charakter prelekcji oraz dyskusji ekspertów i ekspertek. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji i potwierdzeniu udziału od organizatora.

11 maja 2022

9. Targi CSR już 25 maja w EXPO XXI w Warszawie!

Aktualności FOB

W środę 25 maja Centrum EXPO XXI w Warszawie stanie się polską stolicą odpowiedzialnego biznesu. Firmy dbające o zrównoważony rozwój, eksperci i analitycy społecznej odpowiedzialności biznesu, podsumowania i raporty z działań na rzecz klimatu, lokalnych społeczności czy różnorodności – to tylko część programu.

10 maja 2022

AICPA & CIMA Money Talks: Zrównoważony rozwój i ESG – wizja dla profesji finansowej

Aktualności FOB, CSR w Polsce

12 maja odbędzie się wydarzenie organizowane w ramach serii spotkań AICPA & CIMA Money Talks, podczas których eksperci/tki oraz osobistości ze świata finansów i praktycy biznesu omawiają trendy, które mają wpływ na rynek pracy w przyszłości. Tym razem mowa będzie o zrównoważonym rozwoju i ESG. W wydarzeniu wystąpi Irena Pichola, członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, który patronuje inicjatywie. 

9 maja 2022

UNICEF Polska wydał przewodnik „NGO i biznes. Partnerstwo czy jednostronna korzyść?”

CSR w Polsce

Przewodnik jest wynikiem kampanii UNICEF Polska skierowanej do biznesu. Jej celem było wypracowanie nowych założeń współpracy pomiędzy światem biznesu i organizacjami humanitarnymi. Dwudniowe warsztaty, z udziałem kilkunastu firm, zaowocowały ciekawymi wnioskami oraz propozycjami rozwiązań, które znalazły się w przewodniku UNICEF Polska wraz z wypowiedziami przedstawicieli organizacji, firm zaangażowanych w warsztaty, jak i trenerów biznesu.

6 maja 2022

Ekobiznes – nowy kierunek na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Ekobiznes to studia I stopnia ukierunkowane są na rozwój kompetencji w zakresie zarządzania instytucjami i przedsiębiorstwami przy jednoczesnym uwzględnieniu dbałości o środowisko naturalne. Kierunek ten jest unikatowy w skali kraju, ponieważ stanowi połączenie aspektów ekonomicznych i zarządzania z działaniami prośrodowiskowymi.

5 maja 2022

Opieka nie tylko dla najmłodszych – Marzena Strzelczak dla „Personel + Zarządzanie”

Aktualności FOB,

Najpóźniej w sierpniu tego roku kraje UE powinny wdrożyć własne rozwiązania w związku z ogłoszoną w 2019 r. dyrektywą work-life balance. Co mogą zrobić pracodawcy, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób łączących pracę z zajmowaniem się osobami zależnymi?

5 maja 2022

IKEA i Fundacja Ocalenie stworzyły przestrzenie przyjazne dzieciom przybywającym z Ukrainy

Od Partnerów, Solidarni z Ukrainą

Przestrzenie przyjazne dzieciom w punktach recepcyjnych dla uchodźców to projekt realizowany przez IKEA wspólnie z Fundacją Ocalenie. Jego celem jest zapewnienie dzieciom przybywającym z Ukrainy bezpiecznego miejsca, w którym mogą na chwilę powrócić do dziecięcych zajęć, podczas gdy ich rodzice realizują formalności związane z pobytem w Polsce, dalszą podróżą, bądź po prostu potrzebują chwili odpoczynku.

5 maja 2022

„MOCne w biznesie”. Rusza bezpłatny program szkoleniowo-grantowy dla kobiet od Santander Bank Polska

Od Partnerów

11 maja startuje bezpłatny projekt szkoleniowo-rozwojowy, przygotowany przez kobiety i dla kobiet. Na uczestniczki czekają warsztaty prowadzone przez ekspertki, a także granty edukacyjne i dofinansowanie biznesu. W projekcie mogą wziąć udział przedsiębiorczynie oraz kobiety, które dopiero planują założyć własną firmę. Program jest wspólną inicjatywą Santander Bank Polska oraz Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc