Aktualności

15 października 2021

W #OdPOWIEDZialnie Hochland Polska o współpracy z dostawcami mleka

Aktualności FOB, Od Partnerów

28. odcinek #OdPOWIEDZialnie został poświęcony prospołecznemu modelowi biznesowemu Hochland Polska. O szczegółach współpracy z dostawcami opowiedział Peter Knauer, dyrektor generalny i prezes Hochland Polska

15 października 2021

Jak biznes przeciwdziała problemowi marnowania żywności?

Aktualności FOB

Statystyki dotyczące marnowania żywności w Polsce są alarmujące. Rocznie wyrzucamy 4,8 mln ton żywności. Kluczem do przezwyciężenia tego problemu jest edukacja konsumentów oraz rozwiązania wspierające ich w bardziej zrównoważonych decyzjach zakupowych.

14 października 2021

Taksonomia i ujawnienia klimatyczne – podsumowanie spotkania Chapter Zero Poland

Aktualności FOB

Członkowie i członkinie Chapter Zero Poland uczestniczyli w drugim edukacyjnym spotkaniu dotyczącym kluczowych tematów związanych z rolą organów zarządczych i nadzorczych w przeciwdziałaniu zmianom klimatu. Tym razem spotkanie poświęcone zostało tematowi Taksonomii UE, której celem jest m.in. ujednolicenie rozumienia tego, co można uznać za zrównoważoną działalność gospodarczą wspierającą osiąganie neutralności klimatycznej.

14 października 2021

Konferencja “CSR for Future – Młodzi Odpowiedzialni dla Biznesu” pod patronatem LOB

CSR w Polsce

18 listopada 2021 roku odbędzie się konferencja “CSR for Future – Młodzi Odpowiedzialni dla Biznesu” organizowana przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego. Wydarzenie jest okazją dla studentów, młodzieży ze szkół średnich oraz wszystkich zainteresowanych, aby lepiej poznać zagadnienie społecznej odpowiedzialności biznesu.

14 października 2021

Gwiazdy Dobroczynności. Marcin Dorociński z wyróżnieniem od FOB

Aktualności FOB

Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, Michał Grudziński, Piotr Zelt, Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor to laureaci XII edycji Plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. Kapituła nagrodziła również akcję charytatywną – książkę „Nadzieja”. Nagrodę specjalną magazynu „Twój Styl” – partnera głównego Plebiscytu – otrzymała Katarzyna Żak, a Honorową Gwiazdę Dobroczynności odebrał Mateusz Damięcki. W tym roku podwójnym laureatem został Marcin Dorociński. Aktor otrzymał Gwiazdę Dobroczynności Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Nagrodę Honorową.

14 października 2021

Co zrobić, aby przeciwdziałać zanieczyszczeniu wody azotanami?

CSR na świecie

Azotany nadal powodują szkodliwe zanieczyszczenie wód w UE – ostrzega Komisja Europejska. Nadmierna ilość azotanów w wodzie jest szkodliwa zarówno dla zdrowia ludzkiego, jak i dla ekosystemów, gdyż powoduje niedobór tlenu i eutrofizację. Oczyszczanie wód przez organy krajowe i rolników ma pozytywny wpływ na zaopatrzenie w wodę pitną i różnorodność biologiczną oraz na sektory, takie jak rybołówstwo i turystyka. Nadmierne nawożenie pozostaje jednak problemem w wielu częściach UE.

14 października 2021

Blockchain ma potwierdzać jakość polskiej żywności

Od Partnerów

Technologia stojąca za globalną rewolucją systemów informatycznych umożliwi zwiększenie zaufania i przejrzystości łańcucha produkcji artykułów spożywczych. Już w październiku tego roku w sklepach Carrefour pojawią się polskie ziemniaki marki własnej objęte technologią blockchain, która pozwala na prześledzenie procesów ich uprawy oraz pakowania. Sieć wprowadza takie rozwiązanie jako pierwsza firma z sektora spożywczego w Polsce, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i rządowemu projektowi paszportyzacji polskiej żywności.

14 października 2021

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #1]

Stale śledzimy informacje o wolontariacie i wolontariacie pracowniczym w Polsce i na świecie. Dziennie spływa do nas nawet kilkaset linków. Chcemy się dzielić tymi, które naszym zdaniem mogą Was zainteresować, zainspirować, rozwinąć, lub zmienić wasze spojrzenie na wolontariacki świat.

14 października 2021

Do 18 października zgłoszenia do akcji „Pomagamy jak umiemy kobietom”

Od Partnerów

Jeszcze tylko do 18 października można zgłosić organizację niosącą pomoc kobietom, któą firma Rossmann wesprze w przyszłorocznej edycji akcji „Pomagamy jak umiemy kobietom”.

13 października 2021

Jak poprawnie czytać etykiety i nie marnować żywności?

Od Partnerów

Celem kampanii „Często dobre dłużej” jest ułatwienie konsumentom poprawnego rozumienia dat ważności i ograniczenie marnowania wciąż dobrych produktów. 

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc