Aktualności

23 września 2022

Jak polski biznes pomagał Ukrainie? Poznaj wyniki raportu UN GCNP przygotowanego na Zgromadzenie Ogólne ONZ w Nowym Jorku

CSR w Polsce

Chcąc poznać skalę pomocy udzielonej po wybuchu wojny w Ukrainie w lutym br. narodowi ukraińskiemu przez biznes działający w Polsce, UN Global Compact Network Poland przeprowadziło badanie przygotowane przez naukowców z Polskiej Akademii Nauk, Kantar Public i Szkoły Głównej Handlowej. Opracowane wyniki posłużyły do stworzenia raportu „United Business for Ukraine”, który 21 września 2022 roku został zaprezentowany w Nowym Jorku. Oto najważniejsze wyniki i wnioski.

23 września 2022

Druga edycja Programu Grantowego ING w najnowszym odcinku #INGdlaEKO

Od Partnerów

Czym jest odpowiedzialna konsumpcja? Co ma wspólnego ze start-upami i młodymi naukowcami? O tym i o drugiej edycji Programu Grantowego ING w najnowszym odcinku #INGdlaEKO.

23 września 2022

Seminarium CEMEX Polska: Droga do neutralności klimatycznej

Od Partnerów

Ponad 150 osób uczestniczyło w seminarium zorganizowanym przez CEMEX Polska wspólnie ze Stowarzyszeniem Producentów Cementu. W trakcie spotkania dyskutowano o zrównoważonym budownictwie i najważniejszych zagadnieniach z perspektywy branży budowlanej. W gronie prelegentów/ek znaleźli się przedstawiciele/ki świata nauki i biznesu oraz organizacje branżowe. Wydarzenie wpisuje się w globalną strategię CEMEX „Future in Action”, której celem jest redukcja emisji CO2 w zakładach firmy.

23 września 2022

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i Pepco rozwijają projekt „Cyfrolatki”

Od Partnerów

Po wakacyjnej przerwie ruszają kolejne zajęcia prowadzone w ramach projektu szkoleniowo-profilaktycznego „Cyfrolatki” Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i firmy Pepco. Inicjatywa powstała w odpowiedzi na narastający problem cyberzagrożeń oraz hejtu w Internecie, a także jego konsekwencji. Najbliższe zajęcia odbędą się już 24 i 25 września br. w Łodzi. Projekt „Cyfrolatki” prowadzony jest od 2019 roku. Do tej pory udział wzięło w nim ok. 1000 podopiecznych TPD.

23 września 2022

Obsługa bez barier w Santander Bank Polska

Od Partnerów

23 września przypada Międzynarodowy Dzień Języków Migowych. Santander Bank Polska od lat dba o dostępność dla wszystkich klientów/ek. Bank stosuje rozwiązania włączające dla osób z indywidualnymi potrzebami, w tym obsługę w języku migowym.

22 września 2022

Bank BNP Paribas zaprasza na wystawę SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ

Od Partnerów

Narodziny planety, powstanie życia, piękno natury i rozwój cywilizacji to cztery główne obszary tematyczne międzynarodowej wystawy sensorycznej SAVE THE PLANET – OCALMY PLANETĘ, którą będzie można odwiedzić w Art Box Experience w Fabryce Norblina w Warszawie. Premiera zaplanowana jest na 23 września, wystawa potrwa do 15 stycznia 2023. Sponsorem wystawy jest Bank BNP Paribas.

22 września 2022

Młodzież przeciwko bierności wobec zmiany klimatu

CSR na świecie, CSR w Polsce

W piątek 23 września rzesze młodzieży szkolnej zatroskanej stanem globalnego klimat, ponownie wyjdą na ulice całego świata, by wziąć udział w ogólnoświatowym młodzieżowym strajku klimatycznym. 

22 września 2022

Piotr Fronczewski i Pih w muzycznej kampanii społecznej

Od Partnerów

Piotr Fronczewski i Pih nagrali utwór w konwencji rap do muzycznej kampanii społecznej Kompanii Piwowarskiej „Alkohol i samochód – to się nie rymuje”. 

22 września 2022

Bank BNP Paribas jeszcze bardziej dostępny

Od Partnerów

Bank BNP Paribas dba o dostępność swoich produktów i usług dla osób z niepełnosprawnościami, również niesłyszących. Międzynarodowy Tydzień Głuchych i Języka Migowego jest dla banku okazją do przypomnienia o tym, że każdy klient/ka ma takie same prawa i potrzeby.

21 września 2022

Agenda 2030 – Czy zdążymy? Megatrendy. Miasta. Przywództwo biznesu

CSR w Polsce

21 września w ramach Kampanii 17 Celów, której partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbędzie wydarzenie online: Światowy Dzień Działania 2022 – Agenda 2030 – Czy zdążymy? Megatrendy. Miasta. Przywództwo biznesu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc