Aktualności

21 września 2021

Trwa nabór na studia podyplomowe Sustainability leader/ Lider zrównoważonego rozwoju

Aktualności FOB

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe “Sustainability leader/ Lider zrównoważonego rozwoju” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Studia zostały objęte patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

20 września 2021

W #OdPOWIEDZialnie Samsung Electronics Polska o rozwijaniu kompetencji cyfrowych

Aktualności FOB, Od Partnerów

W 27. odcinku #OdPOWIEDZialnie został poruszony temat rozwijania kompetencji cyfrowych i zrównoważonej digitalizacji. O tym, jak firmy mogą przeciwdziałać m.in. wykluczeniu cyfrowemu opowiedział jeden z Partnerów Strategicznych FOB. 
W roli ekspertki wystąpiła Magdalena Olborska, CSR manager w Samsung Electronics Polska. 

20 września 2021

EkoEksperymentarium i Raben ruszają ze wspólna grą o śladzie węglowym

Od Partnerów

Troska o środowisko to jeden z kluczowych filarów strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Raben, podobnie jak wpływ na społeczeństwo. Firma od lat stawia także na edukację ekologiczną wśród swoich pracowników oraz najmłodszych. Z powodu troski o klimat firma zdecydowała się dołączyć do programu EkoEksperymentarium i w jego ramach będzie edukować dzieci w kwestiach zrównoważonego transportu.

17 września 2021

W zdrowym ciele zdrowy duch

Od Partnerów

Tą wywodzącą się ze starożytnego Rzymu sentencją można podsumować szereg inicjatyw, które w ciągu ostatnich miesięcy wsparła Fundacja LOTOS. Projekty skierowane do najmłodszych, w tym właśnie te promujące sportowy styl życia, to jeden z ważnych obszarów działalności tej instytucji.

17 września 2021

Rusza Sprzątanie Świata

Od Partnerów

18 września odbędzie się Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata – okazja do przypomnienia sobie i innym, że o swój dom należy dbać. Szczególnie, że planetę Ziemię mamy tylko jedną. W tym roku, organizatorem polskiej edycji World Clean-Up Day jest platforma Planet Heroes. Partnerem akcji zostały firmy Coca-Cola.

17 września 2021

Trzy nagrody 2021 Euromoney Global Awards dla BNP Paribas. Grupa wyróżniona miedzy innymi za zaangażowanie w zrównoważone finanse

Od Partnerów

Grupa BNP Paribas została uznana przez wiodący magazyn finansowy Euromoney za lidera w dziedzinie globalnych działań na rzecz budowania zrównoważonej gospodarki. Bank niezmiennie od wielu lat jest mocno zaangażowany w rozwijanie produktów, usług, wskaźników i metodologii umożliwiających wprowadzanie zrównoważonych zmian.

17 września 2021

Marka Winiary walczy z marnowaniem żywności i otwiera pierwszą jadłodzielnię w Kaliszu

Od Partnerów

W ramach programu „Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu”, marka Winiary otworzyła pierwszy w Kaliszu punkt sąsiedzkiego dzielenia się żywnością. Kaliska jadłodzielnia, która stanęła przy ulicy Towarowej 1, powstała we współpracy z władzami miasta oraz lokalną Fundacją Chops. Projekt inauguruje jednocześnie otwarcie szeregu takich punktów w całej Polsce.

17 września 2021

Raben partnerem EkoEksperymentarium

Od Partnerów

Troska o środowisko to jeden z kluczowych filarów strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Raben, podobnie jak wpływ na społeczeństwo. Firma od lat stawia także na edukację ekologiczną wśród swoich pracowników oraz najmłodszych. Z powodu troski o klimat firma zdecydowała się dołączyć do programu EkoEksperymentarium i w jego ramach będzie edukować dzieci w kwestiach zrównoważonego transportu. Projekt ruszył we wrześniu.

17 września 2021

Gospodarka obiegu zamkniętego. Jak wdrożyć zasady GOZ w firmie? [zapis webinarium]

Aktualności FOB

Udostępniamy zapis z webinarium “Gospodarka obiegu zamkniętego. Jak wdrożyć zasady GOZ w firmie?” zrealizowanego 14 września z udziałem dra Roberta Daniluka z Lyreco Polska – firmy współpracującej z Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Programu Partnerstwa.

16 września 2021

Partnerzy FOB z tytułem Spółek Świadomych Klimatycznie

CSR w Polsce

15 września 2021 r. ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji CCA, czyli Badania Świadomości Klimatycznej spółek.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc