Aktualności

20 września 2021

Trwają konsultacje nowych ram mobilności miejskiej

CSR na świecie

Nowe ramy mobilności mają zachęcić państwa członkowskie UE do rozwijania systemów transportu miejskiego. Celem jest sprawienie, aby były one bezpieczne, dostępne, odporne, przystępne cenowo i zeroemisyjne.

17 września 2021

W zdrowym ciele zdrowy duch

Od Partnerów

Tą wywodzącą się ze starożytnego Rzymu sentencją można podsumować szereg inicjatyw, które w ciągu ostatnich miesięcy wsparła Fundacja LOTOS. Projekty skierowane do najmłodszych, w tym właśnie te promujące sportowy styl życia, to jeden z ważnych obszarów działalności tej instytucji.

17 września 2021

Rusza Sprzątanie Świata

Od Partnerów

18 września odbędzie się Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata – okazja do przypomnienia sobie i innym, że o swój dom należy dbać. Szczególnie, że planetę Ziemię mamy tylko jedną. W tym roku, organizatorem polskiej edycji World Clean-Up Day jest platforma Planet Heroes. Partnerem akcji zostały firmy Coca-Cola.

17 września 2021

Trzy nagrody 2021 Euromoney Global Awards dla BNP Paribas. Grupa wyróżniona miedzy innymi za zaangażowanie w zrównoważone finanse

Od Partnerów

Grupa BNP Paribas została uznana przez wiodący magazyn finansowy Euromoney za lidera w dziedzinie globalnych działań na rzecz budowania zrównoważonej gospodarki. Bank niezmiennie od wielu lat jest mocno zaangażowany w rozwijanie produktów, usług, wskaźników i metodologii umożliwiających wprowadzanie zrównoważonych zmian.

17 września 2021

Marka Winiary walczy z marnowaniem żywności i otwiera pierwszą jadłodzielnię w Kaliszu

Od Partnerów

W ramach programu „Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu”, marka Winiary otworzyła pierwszy w Kaliszu punkt sąsiedzkiego dzielenia się żywnością. Kaliska jadłodzielnia, która stanęła przy ulicy Towarowej 1, powstała we współpracy z władzami miasta oraz lokalną Fundacją Chops. Projekt inauguruje jednocześnie otwarcie szeregu takich punktów w całej Polsce.

17 września 2021

Raben partnerem EkoEksperymentarium

Od Partnerów

Troska o środowisko to jeden z kluczowych filarów strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Raben, podobnie jak wpływ na społeczeństwo. Firma od lat stawia także na edukację ekologiczną wśród swoich pracowników oraz najmłodszych. Z powodu troski o klimat firma zdecydowała się dołączyć do programu EkoEksperymentarium i w jego ramach będzie edukować dzieci w kwestiach zrównoważonego transportu. Projekt ruszył we wrześniu.

17 września 2021

Gospodarka obiegu zamkniętego. Jak wdrożyć zasady GOZ w firmie? [zapis webinarium]

Aktualności FOB

Udostępniamy zapis z webinarium „Gospodarka obiegu zamkniętego. Jak wdrożyć zasady GOZ w firmie?” zrealizowanego 14 września z udziałem dra Roberta Daniluka z Lyreco Polska – firmy współpracującej z Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Programu Partnerstwa.

16 września 2021

Partnerzy FOB z tytułem Spółek Świadomych Klimatycznie

CSR w Polsce

15 września 2021 r. ogłoszone zostały wyniki tegorocznej edycji CCA, czyli Badania Świadomości Klimatycznej spółek.

16 września 2021

Poradnik wychow@wcy pomoże zadbać o dobrostan uczniów

Od Partnerów

Pandemia COVID-19 zmieniła dotychczasowy system nauczania.  Fundacja Citi Handlowy oraz Fundacja Stocznia wierzą jednak, że nawet z tak trudnego zakrętu można wyjść obronną ręką. Dlatego też przygotowały Poradnik wychow@wcy – materiał, który ma pomóc zadbać o dobrostan uczniów polskich szkół.

15 września 2021

Bank Światowy chce sprawdzić, jak cyrkularna jest europejska gospodarka

CSR na świecie

Bank Światowy prowadzi badanie, którego celem jest zidentyfikowanie kluczowych wyzwań w transformacji gospodarki ku modelowi obiegu zamkniętego. “Survey for the Capacity of the Public Sector in Mainstreaming Circular Economy” to badanie, które Bank Światowy przeprowadza, by zebrać informacje na temat…

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc