Aktualności

19 lutego 2021

„Tu mieszkam, tu zmieniam eko”. 300 tysięcy złotych od Fundacji Santander

Od Partnerów

Mini-parki, ogrody deszczowe, zielone przystanki komunikacji miejskiej – 58 ekologicznych pomysłów ma szansę na realizację w programie grantowym „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”.

19 lutego 2021

Działania CEMEX przyjazne środowisku

Od Partnerów

CEMEX w Polsce i Europie podejmuje działania służące odejściu od wykorzystywania paliw kopalnych oraz energii konwencjonalnej, a także znacząco obniża emisję dwutlenku węgla z procesów produkcyjnych.

18 lutego 2021

PSE publikują trzeci raport wpływu

Od Partnerów

5,39 mld zł łącznej wartości dodanej w krajowej gospodarce, w tym 2,75 mld zł bezpośredniej wartości wytworzonej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne w sektorze elektroenergetycznym, a także 12-procentowa redukcja śladu węglowego – to kluczowe dane z najnowszego Raportu wpływu PSE, który prezentuje wpływ działalności spółki na jej otoczenie.

16 lutego 2021

Startuje rekrutacja do 19. edycji Programu stypendialnego Klasa Fundacji BNP Paribas

Od Partnerów

Już po raz dziewiętnasty 50. tegorocznych ósmoklasistów będzie miało szansę rozpocząć naukę w najlepszych liceach Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Szczecina i Gdyni. Rekrutacja do programu potrwa do 15 kwietnia 2021 r.

16 lutego 2021

Nowoczesna strefa coworkingowa w bibliotece UŁ dzięki firmie Rossmann

Od Partnerów

W styczniu w bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Matejki 32/38 w Łodzi została otwarta nowoczesna strefa coworkingowa. Dzięki firmie Rossmann udało się zaaranżować prawie 200 metrów przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni, przeznaczonej do wspólnej nauki i pracy, spotkań ze znajomymi i relaksu.

16 lutego 2021

Rossmann pomaga kobietom

Od Partnerów

To już V edycja sztandarowej akcji pomocowej Rossmanna. W tym roku firma pomaga kobietom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

15 lutego 2021

ORLEN Południe inwestuje w biogazownie rolnicze

Od Partnerów

ORLEN Południe, spółka z Grupy ORLEN, nabyła dwie działki w Głąbowie, w gminie Ryn, przejmując rozpoczętą na nich budowę biogazowni rolniczej.

15 lutego 2021

Nowe moce odnawialne w Grupie ORLEN

Od Partnerów

Farma wiatrowa Kanin zlokalizowana w województwie Zachodniopomorskim powiększyła portfel odnawialnych źródeł energii Grupy ORLEN o 20 MW.

14 lutego 2021

Zarządzanie różnorodnością ważniejsze niż kiedykolwiek

Aktualności FOB

W tym roku Karta Różnorodności, międzynarodowa inicjatywa pod patronatem Komisji Europejskiej, koordynowana w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, obchodzi już dziewiąte urodziny. W gronie sygnatariuszy jest już ponad 300 podmiotów.

12 lutego 2021

Trwa kampania „Pomagamy w gotowaniu i niemarnowaniu”

Od Partnerów

Problem marnowania żywności w Polsce jest ogromny: każdy wyrzuca średnio ponad 230 kg różnego rodzaju produktów rocznie. W tym samym czasie w skali kraju marnuje się blisko 9 mln ton żywności – z czego za ponad połowę odpowiadają gospodarstwa domowe.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc